Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atleistas Vilniaus savivaldybės kontrolierius Šarūnas Skučas į darbą grįžti nebenori

Šarūnas Skučas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šarūnas Skučas
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš savivaldybės kontrolieriaus pareigų du kartus atleistas Šarūnas Skučas teisme atsisakė reikalavimo grąžinti jį į pareigas.

Vilniaus apygardos administraciniam teismui, nagrinėjančiam jo atleidimo iš darbo bylą, Š.Skučas pirmadienį pranešė, kad atsisako vieno savo reikalavimo. Pareiškėjas dirbti savivaldybės kontrolieriumi nebenori, jis reikalauja tik priteisti jam visą darbo užmokestį už priverstines pravaikštas.

Teismo atstovė spaudai Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė BNS sakė, kad teismui pritrūkus duomenų dėl darbo užmokesčio, bylos nagrinėjimas atidėtas rugpjūčio 30 dienai. Į šį posėdį savivaldybė turės teismui pateikti tikslesnius duomenis dėl darbo užmokesčio.

Š. Skučas dirbti savivaldybės kontrolieriumi nebenori, jis reikalauja tik priteisti jam visą darbo užmokestį už priverstines pravaikštas.

Š.Skučas teismui apskundė sausio 25 dienos savivaldybės sprendimą, kuriuo jis iš darbo atleistas už pravaikštas. Pareiškėjas anksčiau prašė įpareigoti savivaldybę grąžinti jį į darbą ir priteisti vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką ir tai padaryti skubos tvarka.

Pernai gruodžio 27 dieną tas pats Vilniaus apygardos administracinis teismas pripažino, kad savivaldybės kontrolierius iš pareigų atleistas neteisėtai ir turi būti grąžintas į pareigas. Teismas Š.Skučui taip pat priteisė iš Vilniaus miesto savivaldybės vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo dienos iki teismo sprendimo įvykdymo dienos.

Sprendimą dėl grąžinimo į darbą buvo nurodyta vykdyti skubiai. Gruodžio 28 dieną Š.Skučo advokatas kreipėsi į teismą, kad jis leistų skubiai vykdyti sprendimą. Kitą dieną teismas priėmė nutartį, kad leidžia sprendimą vykdyti skubiai.

Š.Skučas nutartį dėl skubaus teismo sprendimo vykdymo teigia gavęs tik sausio 3 dieną. Tą pačią dieną jis kreipėsi elektroniniu laišku kreipėsi į Vilniaus savivaldybę, teiraudamasis, ar nėra kliūčių teismo sprendimo vykdymui. Gavęs atsakymą, kad kliūčių nėra, Š. Skučas sausio 4 dieną nuvyko į darbą savivaldybėje. Ten jis buvo supažindintas su pranešimu apie tarnybinį nusižengimą. Jame buvo nurodyta, kad padarė drausminį pažeidimą – pravaikštą, nes nebuvo darbe sausio 2 ir 3 dieną.

Sausio 2 dieną meras priėmė potvarkį dėl teismo nutarties vykdymo ir grąžinimo į buvusias pareigas.

Sausio 11 dieną Š. Skučas komisijos pirmininkui įteikė paaiškinimus dėl nusižengimo, bet į tai nebuvo atsižvelgta ir jis buvo atleistas iš tarnybos.

Kontrolieriaus teigimu, spaudimą iš mero jis patyrė, kai paviešino nuomonę apie Balsių mokyklos statybos kainą bei paskelbė Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties efektyvumo audito analizę.

Savivaldybė atsiliepime teismui teigia, kad gruodžio 29 dieną teismas leido skubiai vykdyti nutarties dalį. Vėliau išleisti potvarkiai, kad valdininkas galėtų dirbti. Turėjo būti skubiai vykdoma iš abiejų pusių, jis turėjo žinoti, kad nutartis skubaus vykdymo.

Vilniaus savivaldybės kontrolierius atleistas pernai birželio 28 dieną 32 sostinės politikų balsų dauguma, 10 tarybos narių balsavo prieš atleidimą. Dabar sostinės savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai vadovauja Gintaras Radavičius.

Š.Skučo pavardė žiniasklaidoje mirgėjo, kai jis pareiškė sulaukęs spaudimo iš tuometinio mero konservatoriaus Viliaus Navicko. Tuomet taip pat bandyta jį atleisti, bet nesėkmingai.

Kontrolieriaus teigimu, spaudimą iš mero jis patyrė, kai paviešino nuomonę apie Balsių mokyklos statybos kainą bei paskelbė Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties efektyvumo audito analizę. Pastarojoje ataskaitoje išsakyta abejonių, kad kai kurie viešieji pirkimai galėjo vykti neskaidriai, o tai galėjo lemti šilumos kainos augimą.

BNS turimas garso įrašas atskleidė, kaip tuometinis meras V.Navickas, susitikęs su Š. Skuču, „mokė“ kontrolierių daryti tyrimus, palankius valdančiajai koalicijai.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Vilniaus meras V.Navickas kaltinamas kišęsis į Š.Skučo veiklą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min