Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 9d. 15:24

Atskilę Kauno socialdemokratai sukūrė naują frakciją ir pliekė Arvydą Garbaravičių

A.Medvedevienė , G.Labanauskas ir A.Orlauskas įkūrė naują frakciją.
A.Jančio nuotr. / A.Medvedevienė , G.Labanauskas ir A.Orlauskas įkūrė naują frakciją.
Trečiadienį iš socialdemokratų partijos pašalinti Kauno miesto tarybos nariai Gintautas Labanauskas, Artūras Orlauskas ir savo narystę partijoje sustabdžiusi Antanina Medvedevienė paskelbė kuriantys naują frakciją,kuri vadinsis „Dirbk Kaunui“. Naujoji frakcija neketina jungtis prie valdančiosios koalicijos: pagrindinė kliūtis tai, kad joje dalyvauja buvęs meras, liberalcentristas Arvydas Garbaravičius.

Trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje Kauno miesto tarybos nariai G.Labanauskas (buvęs frakcijos seniūnas), A.Orlauskas ir A.Medvedevienė negailėjo aštrios kritikos LSDP pirmininkui Algirdui Butkevičiui, kurio iniciatyva iš partijos gretų neva neteisėtai pašalinti A.Orlauskas ir G.Labanauskas.

Atskilėliai šmaikštavo sakydami, jog A.Butkevičius turėtų priimti į partiją liberalcentristą Arvydą Garbaravičių, esą šis įtakingas politikas suskaldė Kauno socialdemokratus, gelbėdamas jam parankų „Kauno vandenų“ direktorių Vilių Buroką.

„A.Butkevičius pasirinko abejotiną taktiką atsikratyti protingais, veikliais žmonėmis ir pasilikti paklusnius, prieš blogį užsimerkiančius pavaldinius. Man jo nuoširdžiai gaila“ – kalbėjo G.Labanauskas.

„Mano atvejis išskirtinis. Nors visi žino, kad į Kauno klinikinę ligoninę nesibroviau, mane nubaudė du kartus už tą patį, nors ir nepadarytą, nusikaltimą: neleido kelti savo kandidatūros Seimo rinkimuose, bet LSDP Kauno skyriaus pirmininkė Orinta Leiputė  už tą patį pliekė mane partijos Etikos komisijoje. Į teisėsaugos akiratį pakliuvę socialdemokratai Valys Venslovas ir Romaldas Rabačius šiai partijai tinka, tai tiks ir A.Garbaravičius,“ – šmaikštavo A.Orlauskas.

Nuo LSDP atskilusi kauniečių trijulė teigė sulaukusi pasiūlymų steigti naują judėjimą. Tokios galimybės jie neatmetė, tad margame Kauno politiniame žemėlapyje gali atsirasti dar daugiau spalvų.

Naujoji Kauno miesto tarybos frakcija „Dirbk Kaunui“ pateikė tokius priekaištus  dėl  A.Garbaravičiaus veiklos:

„1.Vyriausoji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl A.Garbaravičiaus viešųjų ir privačių interesų supainiojimo, kai būdamas AB „Ūkio bankas“ akcininku jis balsavo už nekilnojamojo turto mokesčio lengvatas objektams, esantiems Laisvės alėjoje ir senamiestyje.

2.Yra pagrindo manyti, kad būdamas bendrovės „Ūkio bankas“ akcininku A. Garbaravičius galimai darė įtaką savo statytiniui, savivaldybės įmonės „Kauno vandenys“ generaliniam direktoriui Viliui Burokui neskaidriu būdu skirti lėšas dienraščiui „Kauno diena“, kurį valdo Ūkio banko investicinė grupė, nes V.Burokas yra sakęs, kad darys taip, kaip pasakys  A. Garbaravičius.

3.A.Garbaravičius gyvena „Fredos miestelyje“, kurio infrastruktūros sutvarkymui būdamas meru jis skyrė milijonines biudžeto lėšas Kas gali paneigti, kad tas  namas tai nėra „atkatas“ už tuos skirtus milijonus?

4.Būdamas Kauno miesto savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininku A. Garbaravičius nieko nedarė, kad neskaidrūs „Kauno vandenų“ir Kauno klinikinės ligoninės ir kitų savivaldybės įmonių viešieji pirkimai „būtų sustabdyti.

5.A.Garbaravičiaus ir vicemero K. Kriščiūno dėmesys Panemunės tilto rekonstrukcijos darbų konkursui vertas teisėsaugos dėmesio, nes pastarieji politikai galimai bando daryti įtaką ir nulemti, kad konkurso nugalėtoju būtų pripažinti 20 mln. Lt didesnę kainą pasiūlę bendrovei „Kauno tiltai“.

Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytus nuopelnus, į nesavanaudišką pagalbą ir vertingus patarimus partijos pirmininkui, rekomenduojame priimti A. Garbaravičių į socialdemokratų partiją.

Taip pat frakcija teikia savo pirmąjį pasiūlymą – atsistatydinti A. Garbaravičiui iš Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų“.

Atsakydamas į jam pareikštus priekaištus A.Garbaravičius kalbėjo: „Taip urzgia šuo, netekęs kaulo. Taip, aš turiu akcijų Ūkio banke, bet tai niekaip nesusiję su mano balsavimu dėl mokesčių lengvatų Laisvės alėjoje. Ūkio bankas neturi nuosavybės Laisvės alėjoje, visus pastatus nuomoja. „Kauno energiją“ ir kitas įmones kontroliuoja įvairios partijos, juokinga būtų teigti, jog aš jas valdau tarsi monarchas“.

A.Garbaravičius taip pat atsakė, jog seniai visiems ausis išūžusioje Fredos miestelio
istorijoje teisėsauga jokio jo nusižengimo nerado.

„Teismas nustatė, kad viešuosius ir privačius interesus pažeidė tuometis administracijos direktorius Arūnas Keserauskas, o ne aš“, – tvirtino A.Garbaravičius.

Komentuodamas savo poziciją dėl įstrigusio Panemunės tilto remonto konkurso A.Garbaravičius atskilėliams socialdemokratams patarė pasidomėti Aleksoto tilto prietilčio statybos istorija.

Žurnalisto paklaustas, kaip reaguoja į siūlymą pereiti į socialdemokratų partiją, A.Garbaravičius atrėžė: „Jeigu Seimo rinkimų sąrašuose man duotų vietą nors 20-ke, kodėl gi ne?“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min