Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 gegužės 26d. 12:58

Autobuso kelionei į gėjų eitynes neišnuomojusi įmonė „Julturas“pažeidė lygias galimybes

Asociacijos LGL vaivorykštės spalvų autobusas prie Santuokų rūmų
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociacijos LGL vaivorykštės spalvų autobusas prie Santuokų rūmų
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba konstatavo, kad Lietuvos gėjų lygos (LGL) organizuojamai kelionei į Rygoje birželį vyksiančias „EuroPride 2015“ eitynes autobuso neišnuomojusi bendrovė pažeidė Lygių galimybių įstatymą.

Kontrolieriaus tarnyba įspėjo įmonės „Julturas“ vadovą dėl padaryto pažeidimo.

„Atsižvelgiant į tai, jog asociacija LGL vienija homoseksualius asmenis, manytina, kad UAB „Julturas“ LGL atžvilgiu pažeidė lygias galimybes, kadangi asociacijai, kaip vartotojui, tik dėl veiklos pobūdžio ir vienijamų asmenų lytinės orientacijos yra be teisėto pagrindo varžoma ir ribojama prieiga prie paslaugos“, – sakoma tarnybos pažymoje.

Joje sakoma, kad bendrovė pažeidė įstatyme nustatytą pareigą paslaugų teikėjams, nepaisant vartotojų lytinės orientacijos, visiems sudaryti vienodas sąlygas gauti tas pačias paslaugas.

„Tokia tiesioginė diskriminacija lytinės orientacijos pagrindu jokiu būdu negali būti pateisinama teisėtu tikslu“, – sakoma pažymoje, kurią pasirašo lygių galimybių kontrolierės pareigas einanti vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

LGL teigia, kad dėl autobuso nuomos į bendrovę kreipėsi sausio pradžioje ir suderino kainą. Bendrovė tuomet esą nurodė, kad kelionės detalės bus susiderintos likus mėnesiui iki važiavimo.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Asociacijos LGL vaivorykštės spalvų autobusas prie Santuokų rūmų
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Asociacijos LGL vaivorykštės spalvų autobusas prie Santuokų rūmų

Ta pati bendrovė sausio pabaigoje LGL nuomojo autobusą kelių valandų kelionei po Vilnių.

„Tuomet paslauga buvo suteikta, nebuvo pareikšta jokių pretenzijų nei iš paslaugos teikėjo, nei iš gavėjo pusės. Vis dėlto savo skunde asociacija LGL pažymi, jog šios paslaugos teikimo metu UAB „Julturas“ galėjo labai aiškiai suprasti, koks yra asociacijos LGL veiklos pobūdis – autobusas buvo nuomotas pažintinei ekskursijai po LGBT bendruomenės istorines ir reikšmingas vietas Vilniaus mieste, kiekviena vieta buvo išsamiai pristatoma dar būnant autobuse“, – aiškina LGL.

Balandį pakartotinai kreipusis į įmonę dėl autobuso į Rygą nuomos, atsakyta, kad visi autobusai išskirstyti kelionėms ir laisvo prašytai dienai jie nebeturi. Po tokio atsakymo LGL nutarė kreiptis į bendrovę kitu, niekaip su asociacija nesusijusiu, vardu ir bendrovė pasiūlė autobusą tam pačiam laikotarpiui, kada jį atsisakė išnuomoti LGL, teigia skundo autoriai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

41:01
28:04
00:35

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min