Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekologinės katastrofos Rokiškio rajone priežastis imasi tirti ekspertų komisija

Įvykio vietoje
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį sudaryta AB „ORLEN Lietuva“ ekspertų komisija, į kurią įtraukti vamzdynų, fizinės saugos, ekologijos, techninės analizės, mechanikos ir kiti specialistai, pradėjo tyrimą dėl gruodžio 28 d. įvykusios avarijos produktotekyje Polockas-Ventspilis.

Kaip pranešė Mažeikių naftos bendrovės „Orlen Lietuva“ atstovai, dėl šios avarijos į aplinką išsiliejęs dyzelinas pasklido po maždaug 20 arų teritoriją.

Komisija nustatys avarijos priežastis, įvertins padarinius ir likvidavimo nuostolius, numatys visapusiškas priemones, kad tokios avarijos ateityje neįvyktų.

Komisija renka faktinius duomenis, dirba avarijos vietoje. Išpjovus pažeistą vamzdyno dalį ji bus pargabenta į Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklą, kur bus atliekama vamzdžio dalies techninė ekspertizė. Komisijos darbas gali trukti iki dviejų mėnesių.

Kartu su aplinkosaugininkais bus įvertinta žala gamtai ir atlyginta vadovaujantis Lietuvoje galiojančiais teisės aktais.

Šiuo metu dyzelinas yra renkamas į autocisternas ir vežamas į Rokiškio geležinkelio stotį, kur yra perpilamas į geležinkelio cisternas. Iš ten bus gabenamas į Mažeikių naftos perdirbimo įmonę perdirbti. Bendrovės specialistai dirba nepertraukiamai, kad avarijos padariniai būtų likviduoti kaip įmanoma greičiau. Lygiagrečiai yra vykdomi vamzdyno remonto darbai.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min