TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Baro apsaugininkų smūgiai kauniečius nusiuntė į ligoninę

Tik išėję iš Kauno medicinos universiteto klinikų, nukentėję vyrai nuskubėjo į Kauno centro policijos komisariatą, kur dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Tik išėję iš Kauno medicinos universiteto klinikų, nukentėję vyrai nuskubėjo į Kauno centro policijos komisariatą, kur dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Dviejų kauniečių viešnagė viename Kauno naktinių klubų baigėsi apsaugininkų smūgiais, po kurių vyrai dėl patirtų sunkių kūno sužalojimų atsidūrė Kauno medicinos universiteto klinikose.

Kauno centro policijos komisariato tyrėjai narplioja painią istoriją, į kurią įsivėlė du 30 ir 31 metų kauniečiai bei keli senamiestyje esančio kokteilių baro „BarBar'a“ apsaugos darbuotojai. Šiame bare pasilinksminti nutarę vyrai lemtingos nakties turbūt niekada nepamirš.

„Šeštadienį vakare su keliais draugais užsukome į šį barą. Pakalbinome kelias ten buvusias merginas, o jos mums labai negražiai atsakė. Taip išėjo, kad mes su jomis apsižodžiavome. Galiausiai jos pagrasino, kad mums baigsis blogai“, – pasakojimą pradėjo Mantvydas (pavardė redakcijai žinoma – red.)

Maždaug 5 val. ryto, kai baro darbuotojai jau norėjo jį uždaryti, nemažai lankytojų stovėjo pasilinksminimo įstaigos prieigose ir rūkė. Ten pat buvo ir su merginomis apsižodžiavę vyrai.

„Kol rūkėme, pamatėme iš baro išeinančias merginas. Jos priėjo prie apsaugos darbuotojų, parodė į mus pirštais ir pasakė, kad mus sudaužytų. Prie mūsų iškart priėjo keli apsaugininkai. Vienas jų smogė mano draugui, kuris net nebuvo klube. Draugas iškart be sąmonės krito ant žemės. Tuomet stiprų smūgį gavau ir aš. Be to, jie man į akis pripurškė dujų ir nusivedę už kampo trise daužė. Aš sąmonės nepraradau – šiaip ne taip ištrūkau ir nubėgau Nemuno gatve. Tada kitas draugas mus abu mašina greitai nuvežė į ligoninę“, – nemaloniais prisiminimais dalijosi Mantvydas.

Mūsų apsaugininkai nėra tik augaloti vyrukai, mokantys „duoti į snukį“. Jie yra gerai parengti psichologiškai.

Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinėje ligoninėje Mantvydui buvo peršviesta sumušta galva, sužeista koja bei plaučiai. Pamatę, jog galvos sužeidimai yra gana rimti, medikai nutarė nukentėjusįjį greitosios pagalbos automobiliu nuvežti į Kauno medicinos universiteto klinikas, ten jam atlikti kompiuteriniai tyrimai.

Nukentėjo ne vieni

„Mano galvoje yra kirstinė žaizda, kuri veikiausiai padaryta ginklo rankena. Be to, man buvo išnarinta koja. O draugui dviejose vietose lūžo žandikaulis, jį medikai sukabino specialiomis kabėmis“, – tvirtino pašnekovas.

Sužalojimų patyrę draugai iš ligoninės buvo išleisti sekmadienį apie pietus. Jie nedelsdami nuvyko į Kauno centro policijos komisariatą ir dėl incidento parašė pareiškimus. Vakar ikiteisminį tyrimą atliekantis tyrėjas apklausė nukentėjusiuosius ir liudininkais tapusius tris jų draugus.

„Tai yra baisu. Kokią teisę apsauga turi mušti ir žaloti žmones. Juo labiau kad tą pačią naktį prie to baro įėjimo matėme ir ant žemės be sąmonės gulintį žmogų, kuriam iš burnos bėgo kraujas. Į klinikas tą vakarą pateko dar vienas žmogus, taip pat sumuštas prie to paties baro“, – pasakojo Mantvydas.

Apie incidentą neužsiminė

Baro „BarBar'a“ direktorius Edvinas Juškauskas,  pats tą naktį nebuvęs savo vadovaujamoje pasilinksminimų vietoje, pripažino, jog „tas vakaras buvo itin audringas“. „Aš kalbėjau su mus saugančios įmonės vadovu ir jis man pateikė ataskaitą. Iš jos mačiau, kad tą vakarą lankytojai lauke tarpusavyje susimušė. Dėl to buvo iškart iškviesta policija. Be to, keli į vidų neįleisti smarkiai išgėrę jaunuoliai, pasiėmę metalinę tvorą, puolė mūsų apsaugos darbuotojus. Dėl to irgi buvo iškviesti policininkai, jie užpuolikus išsivežė.

Tai yra baisu. Kokią teisę apsauga turi mušti ir žaloti žmones.

Tačiau apie įvykį, kad apsaugininkai būtų mušę lankytojus, saugos įmonės vadovas man nieko neminėjo. Tai man naujiena, – nuostabos neslėpė E.Juškauskas. – Visada, kai kyla net ir menkiausias incidentas, apsaugininkai iškart kviečia policiją. Jeigu šiuo atveju nebuvo kviesta policija, man reikės pačiam į tai labai įsigilinti. Tačiau tokia versija, kurią pateikė tie lankytojai, aš netikiu.“

Lauks teisėsaugos verdikto

Baro vadovas akcentavo, jog „BarBar'a“ dirbantys apsaugininkai yra savo srities profesionalai, kuriems yra griežtai draudžiama pulti ar mušti lankytojus. „Aš pats kartais stoviu prie baro durų ir stebiuosi apsaugos vyrų kantrybe, kai jiems grasina ir vos ne spjaudo į veidą. Kartais man pačiam net dreba rankos, o jie visuomet mandagiai pasiūlo nepageidaujamiems lankytojams važiuoti namo. Mūsų apsaugininkai nėra tik augaloti vyrukai, mokantys „duoti į snukį“. Jie yra gerai parengti psichologiškai. Per beveik penkis mėnesius, kai mes dirbame, bare nebuvo nė vieno rimtesnio incidento, – tikino E.Juškauskas. – Šiuo atveju yra pareigūnai, kurie viską aiškinasi, tad tegul jie dirba savo darbą. Jeigu kažkas panašaus ir įvyko, viskas buvo ne viduje, o lauke, netgi ne kamerų stebėjimo zonoje. Tegul į visus klausimus atsako policija.“

Byla gali keliauti į teismą

„15min“ kalbinamas Centro policijos komisariato viršininko pavaduotojas Danas Česnauskas patvirtino, jog sekmadienio naktis minėtame bare „buvo tikrai karšta“. „Tas klubas veikia jau kelis mėnesius ir didesnių konfliktų iki šiol ten nebuvo. Bet tą naktį dėl įvykių toje vietoje mes pradėjome du ikiteisminius tyrimus ir dar priėmėme tris pareiškimus, – pasakojo komisaro pavaduotojas. – Šioje istorijoje ikiteisminį tyrimą pradėjome dėl viešosios tvarkos pažeidimo, nes viešoje vietoje, kaip sužeistieji tvirtino, be jokios priežasties jie buvo sumušti. Tyrimo metu paaiškėjus naujų aplinkybių, kaltinimai gali būti pakeisti.“

Šią istoriją narpliojančiam tyrėjui apklausus nukentėjusiuosius, kaltinamuosius ir liudininkus bei atlikus kitus tyrimo darbus, visa medžiaga bus perduota prokurorams. „Prokuroras, gavęs visą medžiagą, nutars, ar byla bus perduota teismui ir kokia nusikalstama veika bus kvalifikuojama“, – paaiškino D.Česnauskas ir užsiminė, jog ikiteisminis tyrimas veikiausiai truks bent du mėnesius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min