15min be reklamos

Beveik 900 NPPKT karių papildė Lietuvos kariuomenės rezervą

Gegužės 26 d. beveik 900 jaunuolių baigė nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT), rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime spaudai.
Inžinerijos batalionas 2
Inžinerijos batalionas 2 / Lietuvos kariuomenės nuotr.

Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą jie baigė Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigadoje „Žemaitija“ (PB Žemaitija), Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione (Ulonų batalionas), Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų batalione (Vaidoto batalionas), Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione (Giedraičio AB), Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalione (Pečiulionio AB) ir Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalione (Inžinerijos batalionas), įgiję karybos pagrindus ir karines specialybes papildė Lietuvos kariuomenės aktyvųjį rezervą.

Šiuose daliniuose surengtos šventinės ceremonijos, kuriose tarnybos draugų ir artimųjų akivaizdoje jauniesiems kariams už atliktą pareigą Tėvynei dėkojo jų vadai, motyvuotiems ir tarnybos metu pasižymėjusiems, fizinio bei kovinio pasirengimo rezultatus parodžiusiems kariams buvo suteikti aukštesni – eilinio kariniai laipsniai, įteiktos padėkos ir atminimo dovanos.

Daugiau nei 40 proc., prieš 9 mėnesius tarnybą pradėjusių jaunuolių, šį kelią pasirinko savanoriškai, o 45 proc. karo prievolininkų – atlikti tarnybą pasirinko pirmumo tvarka. Tarnybos laikotarpiu, priklausomai nuo padalinio specifikos, jie tapo pėstininkais, artileristais, minosvaidininkais, inžinieriais, ryšininkais bei paramos vienetų kariais, o dalis tarnybą baigiančių NPPKT karių planuoja tapti profesinės karo tarnybos kariais.

Pečiulionio AB į atsargą išleido jau 6-tąją NPPKT karių laidą, o geriausiu šios laidos kariu tapo ir tradicinę atsisveikinimo salvę atliko eil. Gedas Vileikis, 22 metų jaunuolis iš Alsėnų kaimo (Šilutės r.). Klaipėdoje įgijęs statybininko specialybę, paskutiniu metu pagal profesiją dirbo Švedijoje iš kur grįžo atlikti kario tarnybos. Karys tarnybos metu pasižymėjo pavyzdingai geru fiziniu pasiruošimu ir šaudymo rezultatais, išsiskyrė atsakingumu ir lyderio savybėmis.

„Manau man tarnyboje padėjo tai, jog augau kaime ir niekada nevengiau sunkaus darbo, be to abu mano vyresnieji broliai taipogi atliko tarnybą kariuomenėje, vienas iš jų tame pačiame batalione, taigi jau turėjau gerą pavyzdį šeimoje“, – teigė Gedas, paklaustas iš kur sėmėsi motyvacijos tarnybai.

Kartu su artileristais, su tarnyba atsisveikino NPPKT kariai iš artilerijos batalione dislokuotos PB „Žemaitija“ vadovybės Prieštankinės kuopos. Geriausiam šios laidos kariui eil. Mantui Daukinčiui įteikta brigados vado vardinė dovana – durklas.

Marijampolėje, Vaidoto batalione, išleista 8-oji NPPKT karių laida, o geriausiu NPPKT kariu buvo išrinktas Tiesioginės logistinės paramos kuopos karys eil. Valentinas Muzikevičius, kuriam teko garbė atsisveikinti su bataliono kovine vėliava visų karių vardu. Kariui, laikantis bataliono tradicijų, buvo įteikta visus metus batalioną lydėjusi žygio vėliava. Šventės metu karių artimieji turėjo galimybę susipažinti su technika ir ginkluote, kurią jų sūnūs ir dukros mokėsi valdyti visus 9 mėnesius.

Stebint gausiam būriui artimųjų ir draugų Inžinerijos batalione į atsargą išlydėta 11-oji jaunųjų karo inžinierių laida. Visų NPPKT karių laidos vardu kalbėjęs eil. Kristupas Tilvytis su humoru prisiminė kiekvieną tarnybos etapą ir vaizdžiai pristatė iššūkius, kuriuos teko įveikti: „Šiandien atiduosim uniformą, bet nepamiršim, ką ji mums reiškia. Šiandien priduosim ginklus, bet nepamiršim, kaip jais naudotis išmušus valandai H. Šiandien mes grįžtam į civilį gyvenimą, bet neabejokit, jei Lietuva pakvies, mes prisiminsim duotą priesaiką.“

Ulonų batalione su tarnyba atsisveikino 8-osios laidos NPPKT kariai, geriausiu kariu buvo išrinktas eil. Domantas Lemežis, kuriam buvo įteikta Lietuvos Respublikos trispalvė vėliava, plevėsavusi visus 9 šios laidos tarnybos mėnesius.

Per visą tarnybos laikotarpį Giedraičio AB Štabo baterijos apsaugos būryje, Ugnies baterijų amunicijos paruošimo ir apsaugos būriuose tarnavę NPPKT kariai įgijo būtinus bazinius įgūdžius, baigė specialybinį kursą, kurio metu iš arčiau susipažino su Artilerijos specifika, užduotimis ir funkcijomis.

Pirmuosius tris mėnesius jie dalyvaus baziniame kario kurse, kurio metu įgis taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, pirmosios medicinos pagalbos žinių, išmoks naudotis ginklais bei lavins kitus kariui reikalingus įgūdžius. Vėliau šauktiniai bus skirstomi pagal specialybes ir treniruosis veikti padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą arba bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės rezervą ir periodiškai kviečiami į 20–30 dienų trukmės kartotinius mokymus atnaujinti karinius įgūdžius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min