Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 20:45

Biržiečiai apie koronaviruso protrūkį mieste: „Iki pirmojo atvejo dar gyvenome ramiai“

Biržietis Povilas
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Biržietis Povilas

Biržai tapo dar vienu Lietuvos miestu, kuriame užfiksuotas koronaviruso protrūkis. COVID-19 nustatytas jau dešimčiai asmenų. Manoma, kad pirmasis atvejis buvo įvežtinis, o iš Norvegijos grįžęs ir saviizoliacijos nesilaikęs asmuo apkrėtė kitus biržiečius – artimuosius ir, kaip manoma, medicinos įstaigos darbuotojus.

Trečiadienį Biržuose sutikti miesto gyventojai pasakojo, kad ramiai gyveno iki tol, kol buvo pranešta apie pirmąjį atvejį jų mieste. Vėliau, kai skaičius pasiekė dešimt, miestelėnai ėmėsi priemonių saugoti save ir aplinkinius. Biržuose sutikta senjorų pora tikino, kad naujienos apie miestą pasiekusį virusą gerokai įbaugino.

„Turime savadarbes kaukes, tai užsidedame, kai reikia kažkur eiti. Nėra jos pirktinės, bet vis tiek geriau negu nieko. Šiaip nuotaikos prastos. Bijome visi. Kol nieko nebuvo, galvojome, kad mūsų mažą miestelį gal aplenks virusas. O dabar tai nejauku visai. Mes to amžiaus, kai patenkame į rizikos grupę“, – kalbėjo Povilas.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Biržai
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Biržai

Pasak Ritos ir Povilo, pora daugiausia laiko praleidžia namuose ir stengiasi niekur be reikalo nebevaikščioti. Išėjimą į miestą senjorai pakeitė darbu namuose ir darže, mat sėdėjimas visą dieną tarp keturių sienų ir naujienų apie virusą stebėjimas irgi varo į neviltį.

„Būnam namuose, maistą gaminame, kol turime nusipirkę atsargų. Kambarius tvarkomės, spintas. Vyras inkilus sukalė ir nudažė. Darome tokius darbus, kuriuos gal anksčiau kartais ir atidėliodavome. Turime kiemą. Ridikėliai jau pasėti – tai nudengti reikia, tai uždengti. Taip ir gyvename. Gal per daug bijome, bet tikrai esame atsargūs. Ir šiaip mieste žmonių jau mažiau, net parduotuvėje aną dieną vos dešimt žmonių mačiau“, – kalbėjo Rita.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Biržų ligoninė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Biržų ligoninė

Sujudimo nematyti ir kitose Biržų vietose. Greta miesto ligoninės sutikta Viktorija tvirtino, kad į vaistinę atvyko įsigyti vaistų. Moteris laukė už durų, mat viduje buvo kitas pirkėjas. Biržietė tvirtina, kad viruso atvejai mieste įnešė šiek tiek neramumo, tačiau, jos teigimu, visiškai išvengti viruso turbūt negalės joks miestas.

„Jaučiamės kaip jaučiasi žmonės turbūt visoje Lietuvoje. Iki tų devynių atvejų viską vertinome irgi pakankamai atsargiai, o dabar saugomės dar labiau. Dirbti negalime, namuose sėdime, karantinuojamės, einame tik į būtiniausias vietas. Atėjau į vaistinę medikamentų, laukiu, kol išeis žmogus. Po vieną įleidžia. Manau, kad perspektyvos dėl viruso prastos. Kaip visame pasaulyje, taip ir čia. Nesame kažkuo išskirtiniai“, – kalbėjo Viktorija.

Dėl kontakto su sergančiu asmeniu izoliavosi ir pats Biržų rajono meras Vytas Jareckas, o policijos pareigūnai dėl koronavirusu apsikrėtusio asmens veiksmų ir užkrato platinimo pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

07:59
07:15

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min