Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 22d. 17:47

Būsto nuomos naujovės bus palankios siekiančioms savarankiškai gyventi šeimoms

Sumažėjus nekilnojamojo turo pardavimui, suaktyvėja nuoma.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Būsto nuoma

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vyriausybei pateikė Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo projekto gaires, kuriuose siūloma sudaryti palankesnes sąlygas mažas pajamas turinčioms šeimoms ar asmenims turėti tinkamą būstą.

 Įstatymu būtų nustatyti valstybės paramos atvejai tiek dėl nuomos, tiek dėl išperkamosios nuomos, kartu sudarant prielaidas plėsti ir legalizuoti būsto nuomos rinką ir mažinti priverstinių iškeldinimų atvejų. Šiandienos Vyriausybės pasitarime šioms gairėms pritarta.

Šiuo projektu siekiama, kad nuomos mokestis būtų kompensuojamas tiek nuomojantiems būstą privačiame sektoriuje, tiek nuomojantiems savivaldybių socialinį būstą mažas pajamas turintiems namų ūkiams.

Todėl nustatoma nauja valstybės paramos forma – nuomos ar išperkamosios nuomos mokesčių dalies kompensacija. Teisę į ją turės šeimos ir asmenys, turintys teisę į socialinį būstą, ir tremtiniai, rinkos sąlygomis nuomojantys būstą iš fizinių ar juridinių asmenų.

Sumažės iškeldinimo atvejų, nes šeima ar asmuo, nuomojantys savivaldybės socialinį būstą ir dėl gaunamų pajamų praradę teisę į jį, galės tęsti nuomą komercinėmis sąlygomis, kai valstybė padengs dalį nuomos mokesčio, o kitą dalį padengs pats žmogus.

Taip žmonės bus skatinami savarankiškai dirbti ir užsidirbti, tačiau dėl to nebijos prarasti būstą, jei jų pajamos nedaug viršija nustatytus normatyvus.

Kompensuojamą būsto nuomos ar išperkamosios mokesčių dalies dydį nustatys Vyriausybė ar jos įgaliotos institucijos. Nustatant koeficientus prioritetas bus teikiamas jaunoms šeimoms, šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų (įvaikių) ir buvusiems našlaičiams ar be tėvų globos likusiems asmenims.

Kadangi yra didelės eilės gauti socialinį būstą, šis sprendimas pagelbėtų šeimoms ar asmenims nuomotis būstą nebūtinai iš socialinių būstų fondo. 2011 metais 39 asmenims, gavusiems valstybės remiamą būsto kreditą, suteikta 10 proc. subsidija, 23 asmenims, gavusiems valstybės remiamą būsto kreditą suteikta 20 proc. subsidija, 3067 asmenims, gavusiems valstybės remiamą būsto kreditą, kompensuojamos palūkanos.

Šie poreikiai patenkinti 100 proc., o štai socialiniu būstu aprūpinta tik 3 proc. (883 šeimos ir asmenys) iš tų, kurie stovi eilėse jam gauti.

Šiemet valstybės parama socialinio būsto įsigijimui ar nuomai siekia 28,5 mln. litų (19,1 mln. litų – socialinio būsto plėtrai, 9,4 mln. litų – būsto kreditų subsidijoms ir kompensacijoms).

2011 metais parama siekė 27 mln. litų (19 mln. litų plėtrai, 8 mln. litų subsidijoms), o 2010 metais – 33 mln. litų (23 mln. litų plėtrai, 10 mln. litų subsidijoms).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min