Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 10d. 10:00

Butų tvarkytojos ir auklės taikosi prie naujų sąlygų

Auklių įkainiai pastaraisiais kelias mėnesiais mažėja.
„Scanpix“ nuotr. / Auklių įkainiai pastaraisiais kelias mėnesiais mažėja.

Dar praėjusiais metais daug vilniečių lengva ranka mokėjo pinigus už pagalbą buityje, tačiau dabar, atėjus sunkmečiui, stengiasi kuo daugiau darbų atlikti patys. Dėl to dar daugiau namų tvarkytojų ir auklių dirba nelegaliai, o jų paslaugų kainos krenta.

Dar praėjusiais metais namų šeimininkėms nereikėdavo jokios reklamos – jas žmonės rekomenduodavo vieni kitiems, tačiau dabar situacija pasikeitė, rašo dienraštis „Vilniaus diena.“

Darbo paieškos skelbimus mieste iškabinusi moteris dienraščiui guodėsi, kad klientų surasti dabar yra labai sunku net ir sumažinus įkainius. Tiesa, įkainius mažina ne visos – kita namų tvarkytoja, kaip ir anksčiau, už dviejų kambarių buto sutvarkymą dienraščio žurnalistei sakė prašanti 50 litų.

Daugelis tokių moterų dirba nelegaliai, įsigyti verslo liudijimų jos nė nebando. Oficialiai Vilniuje namų ūkio veikla užsiima tik 165 žmonės. Sumažėjo ir legaliai dirbančių auklių. Šiuo metu sostinėje legaliai dirba vos 47 auklės.

Bendrovės „Mama ir auklė“ direktorė Ieva Augustinienė teigė, kad galioja tendencija – kuo atlyginimai mažesni, tuo mažiau ir legalumo. Tiesa, ji pastebi, kad pamažu pastaruoju metu jų teikiamų paslaugų rinka atsigauna. Moteris aiškina, kad anksčiau auklių įkainiai vis kilo, todėl kai kurie žmonės ėmė jų paslaugų atsisakyti, o dabar jie pamažu vėl grįžta. Anksčiau auklei per mėnesį dažniausiai tekdavo mokėti 1200 litų ir daugiau, dabar kaina nukrito iki 800-1000 litų.

Pastaruoju metu mažėja užsakymų bendrovių biurus valančioms įmonėms. Bendrovės „Industry Service“ direktorė teigė, kad užsakymų sumažėjo apie penktadaliu, daugėja įmonių, kur darbuotojai patys valo patalpas. Kai kurios įmonės prašo patalpas valyti rečiau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min