Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 1d. 16:55

Buvę narkomanai romų tabore ieškojo savo senųjų narkotikų prekeivių

Vilniaus romų tabore sekmadienio popietė nebuvo rami – buvę narkomanai sugužėjo romų mokyti apie narkotikų žalą ir raginti juos išvyti iš taboro narkotikų prekeivius.

„Kas čia pirko narkotikus?“, – paklausė akcijos organizatorius.

Į viršų pakilo keliolikos giltinėmis persirengusių buvusių narkomanų rankos.

Jie su VšĮ „Naujas gyvenimas“ sekmadienį surengė akciją „Jis irgi norėjo gyventi“.

Giltinėmis persirengę vyrai, taip pat netikrais dalgiais neginkluotos moterys ir vaikai ėjo per taborą nešini plakatais „Čia pardavinėjama mirtis!“, „Aš dar noriu gyventi!“, „Čigonų taboras – tai vieta, kur turėtų būti kapinės!“ ir pan.

Tokią akciją tabore buvę narkomanai rengia jau ne pirmą kartą. Jie įsitikinę, kad būtent taboras yra didžiausia prekybos narkotikais vieta.

„Aš tikrai nenusiteikęs prieš romų bendruomenės žmones, pas mane reabilituojasi romų tautybės žmogus, ir jų buvo ne vienas, – kalbėjo reabilitacijos centro vadovas, akcijos organizatorius Marijus Balčiūnas. – Jie kaip žmonės yra žmonės, bet mes nusiteikę prieš pačią problemą, mes nesusitaikysime su narkotikų pardavimu.“

Yra policija, tau čia nereikia vaikščiot, supranti? – M.Balčiūnui sakė bendruomenės pirmininkas.

M.Balčiūnas ir pats turėjo priklausomybę, tačiau dabar kovoja už blaivią Lietuvą.

„Aš nenoriu, kad mano vaikai, užaugę, galėtų laisvai atvykti į čigonų taborą ir laisvai nusipirkti narkotikų“, – sakė M.Balčiūnas.

Paklaustas, ar tikrai tabore yra pardavinėjama daugiausia narkotikų, jis aiškino, kad taboras yra pagrindinė Vilniaus vieta įsigyti narkotikų.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Buvę narkomanai romų tabore ieškojo savo senųjų narkotikų prekeivių
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Buvę narkomanai romų tabore ieškojo savo senųjų narkotikų prekeivių

„Atvažiuoja iš viso Vilniaus, Lietuvos, iš užsienio. Mes turėtume kažką daryti su šita romų bendruomene. Galbūt sugriežtinti bausmes“, – kalbėjo M.Balčiūnas.

Nors į taborą atėjo ir vedinas kilnių tikslų, konstruktyviai pasikalbėti su romais jam nepavyko – vos tik tabore pasirodžius „giltinių“, žurnalistų ir policijos virtinei, prie jų sugužėjo daug romų: chalatais ant viršutinių drabužių vilkinčios moterys, vaikai trumpomis rankovėmis, paskui juos atlėkė šunys, prisijungė vyrai. Vietoj pasisveikinimo – daug keiksmų ir atitinkamų gestų.

Romai rėkavo apie tai, kiek moka už elektrą, kaip labai nori dirbti, į tiradas įmaišydami po vieną kitą riebų rusišką keiksmą.

M.Balčiūnas per megafoną dėstė mirčių nuo narkotikų statistiką, pamokslavo, ragino vyti iš taboro narkotikų prekeivius.

Galiausiai romai apspito jį, klausdami, kokią teisę vyras turi ateiti į jų namus ir šitaip rėkauti. Nesklandžiai M.Balčiūno pokalbis vyko ir su Vilniaus čigonų bendrijos pirmininku Stepu Visockiu, nuolatos tildžiusiu smarkiai gestikuliuojančias ir rėkaujančias romų moteris.

„Yra policija, tau čia nereikia vaikščiot, supranti?“ – M.Balčiūnui sakė bendruomenės pirmininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min