Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvę tremtiniai žydai pirmą kartą sulaukė finansinės paramos

Faina Kukliansky, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė
Aurimo Šrubėno nuotr. / Faina Kukliansky, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė
Šaltinis: BNS
0
A A

Geros valios fondo lėšomis pirmą kartą finansinės paramos sulaukė dabar užsienyje gyvenantys žydai, sovietinės okupacijos metu ištremti į Sovietų Sąjungą, sako fondo valdybos pirmininkė Faina Kukliansky. Fondo lėšų naudojimą ji su kitu valdybos pirmininku iš JAV Andrew Eliot Bakeriu trečiadienį pristatė Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei.

„Tai, kad fondas sumokėjo pinigus nuo okupacinių režimų nukentėjusiems žmonėms, irgi labai svarbus dalykas. Žydai tremtiniai, gyvenantys užsienyje, niekados jokių išmokų nėra gavę. Už išbūtą tremtyje laiką jiem nemoka nei Lietuvos valstybė, nei Rusijos valstybė, nei ta valstybė, kurioje jie gyvena. Tie, kurie yra nukentėję nuo nacizmo, jie gauna kompensacijas iš Vokietijos, o tremtiniai iš viso nėra gavę“, – po susitikimo Seime žurnalistams sakė F.Kukliansky.

Ji pranešė, kad 869 tūkst. eurų (3 mln. litų) paskirstyti 1,5 tūkst. žmonių.

Išmokos skiriamos ir gelbėtojams

Be to, iš Geros valios fondo kas mėnesį išmokos mokamos ir Antrojo pasaulinio karo metais žydus gelbėjusiems Lietuvos gyventojams.

„Tai yra labai pagyvenę žmonės. Mokame išmokas tik gelbėtojams. Jų yra labai ne daug, tik apie šimtą. Mokame nedideles išmokas, net nežinau tiksliai kiek. Kol kas tai yra nuolatinės išmokos, kol leidžia mūsų galimybės, rūpinamės nuolat“, – sakė F.Kukliansky.

Minėtą fondą sudaro Lietuvos Vyriausybės pervedamos lėšos, pagal 2011 metais priimtą Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą įstatymą. Juo Lietuva dešimtmetį įsipareigojo išmokėti 128 mln. litų (37,1 mln. eurų) kompensaciją už žydų religinių bendruomenių turtą.

Pasak F.Kukliansky, fondas sulaukia daug paraiškų skirti finansavimą, tačiau stengiasi prioritetą teikti ilgalaikiams projektams, prisideda prie žydų paveldo išsaugojimo.

A.E.Bakeris savo ruožtu tvirtinto, kad fondas džiaugiasi galėdamas prisidėti prie žydų kultūros, švietimo puoselėjimo, taip pat nemažas dėmesys skiriamas visuomenės švietimui, padedama vietos žydų bendruomenei bendrauti su užsienyje gyvenančiais litvakais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min