Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 23d. 11:04 , atnaujinta: 2011 lapkričio 23d. 11:13

Buvęs Seimo narys Algirdas Ivanauskas nuteistas kalėti pustrečių metų

Algirdas Ivanauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algirdas Ivanauskas

Teismas trečiadienį nuteisė realia dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausme buvusį Seimo narį Algirdą Ivanauską, kuris buvo kaltinamas dėl bandymo pasipelnyti apgaule perparduodant svetimą butą.

A.Ivanauskas parlamentaru buvo 2004-2008 metais. Į parlamentą jis buvo išrinktas pagal Darbo partijos sąrašą, po dvejų metų su keletu buvusių „darbiečių“ įkūrė Pilietinės demokratijos partiją. „Pilietininku“ jis buvo iki 2008-ųjų balandžio. Tuomet A.Ivanauskas perėjo į Socialdemokratų frakciją. Socdemai A.Ivanausko kandidatūrą buvo iškėlę 2008-ųjų Seimo rinkimuose, tačiau vienmandatėje Ignalinos–Švenčionių apygardoje jam nepasisekė.

A.Ivanauskas ir dar trys asmenys siekė užvaldyti be žinios dingusio asmens butą Vilniuje. Tam jie suklastojo dokumentus.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, ne kartą už vagystes ir kitus nusikaltimus nuosavybei teisti grupės nariai bandė už 90 tūkst. litų parduoti jiems nepriklausantį Lazdynų mikrorajone esantį dviejų kambarių butą, kurio tikroji rinkos vertė buvo 152 tūkst. litų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad organizuotos grupės nariai, žinodami, jog Lazdynuose esantis butas priklauso A.S., kurio buvimo vieta nežinoma, ir tai, kad šio buto paveldėjimo procedūra nėra baigta, be turto savininko žinios ir sutikimo neteisėtai disponuodami svetimais dokumentais Alytaus notaro biure pagamino netikrą įgaliojimą. Pagal jį buto savininkas neva įgaliojo kitą asmenį – organizuotos grupės narį – tvarkyti visus su buto paveldėjimo procedūra susijusius klausimus bei vėliau šį butą parduoti.

Šio netikro įgaliojimo pagrindu Vilniaus notaro biure buvo įgyti buto paveldėjimo dokumentai ir internete paskelbta apie buto pardavimą. Siekiant greito sandorio skelbime nurodyta mažesnė nei rinkos vertė parduodamo turto kaina.

Pareigūnai nustatė, kad buto savininkas 2008 m. gruodį buvo rastas miręs Karoliniškių mikrorajono namo laiptinėje, tačiau jo kūnas iki 2009 m. liepos buvo neatpažintas. Taip pat buvo nustatyta, kad buto savininko mirtis nebuvo smurtinė, tačiau byloje surinkta duomenų, kad vienas iš kaltinamųjų neteisėtai prieš buto savininko valią įsibrovė į jo butą ir pagrobė šiame bute buvusius dokumentus, kurie vėliau buvo panaudoti organizuotos grupės nusikalstamai veikai vykdyti

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min