Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 11 17

Buvęs „Snoro“ vadovas Raimondas Baranauskas: grįšiu ir duosiu parodymus

Buvęs antras didžiausias nacionalizuoto banko „Snoras“ akcininkas ir prezidentas Raimondas Baranauskas žada grįžti į Lietuvą ir duoti parodymus prokurorams. Tiesa, kada tai nutiks, neatskleidžia. „Manau, kad tikrai būsiu Lietuvoje, nes nėra atimta iš manęs viskas kas brangiausia, tai yra mano vaikai ir žmona. Grįšiu ir normaliai duosiu parodymus, bandysime įrodinėti juridine kalba, skaičiais“, – 15min.lt ketvirtadienio vakarą sakė R.Baranauskas.
Raimondas Baranauskas
Raimondas Baranauskas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Paklaustas, kada žada grįžti, jis teigė, kad jam reikia laiko susitelkti ir priimti sprendimą. „Mes su partneriu esame šoke. Tariuosi su įmonių grupės juristais. Jeigu jie pasakys, kad aš galiu drąsiai grįžti į Lietuvą ir tai yra normali teisinė valstybė, nors faktai to nerodo, grįšiu. Bet jei pasakys, kad reikia gintis užsienyje, ginsimės per užsienio advokatus, per užsienio institucijas. Mes užtikrinome banko stabilia veiklą, bankas buvo mokus, aš tai galiu skaičiais pagrįsti ir tą darysiu. Mokus, normalus bankas buvo perimtas. Manau, kad tas žingsnis yra suplanuotas, mes ginsimės juridine tvarka“, – sakė jis.

Ketvirtadienį ikiteisminį tyrimą dėl „Snoro“ atliekantys Generalinės prokuratūros atstovai vylėsi, kad R.Baranauskas grįš į Lietuvą ir laisva valia ateis pasikalbėti su prokurorais. Tačiau jie neatmetė, kad bus paskelbta tarptautinė buvusių banko vadovų paieška.

R.Baranauskas 15min.lt teigė, kad šiuo metu jis yra planinėje komandiruotėje.

Skaičiau, kad yra kažkoks žmonių sulaikymo, apklausimo planas. Tada svarsčiau, ar tai teisybė, bet po visų veiksmų darau prielaidą, kad tai tikrai teisybė, kas buvo rašoma

Kurioje šalyje šiuo metu yra buvęs „Snoro“ vadovas, vis dar neaišku. Jis pats to atskleisti nenori. R.Baranauskas tik užsiminė šiuo metu esantis vienoje iš „Snoro“ grupės įmonių ir su partneriais svarstantis, kaip išsaugoti įmonių grupės likučius: „Suprantame, kad „Snoras“ iš mūsų atimtas ir mes jo nebeišsaugosime, nes bankas – ne batų įmonė, kurią galima atimti ir vėl paleisti dirbti“.

„Paskaitęs „Lietuvos rytą“ svarsčiau, ar teisybė“

Kalbėdamas su 15min.lt buvęs „Snoro“ vadovas pabrėžė, kad dėl Lietuvos banko ir Vyriausybės veiksmų kreipsis į teismą. „Nei vienas klientas nėra pareiškęs pretenzijų. Ar jūs girdėjote, kad „Snore“ būtų dingę kliento pinigai arba „Snoras“ ko nors neišmokėjo? Nėra taip buvę. Ir iš mūsų atimamas bankas. Mokus bankas, – piktinosi jis. – Man yra smūgis, man keista, kad vieną dieną atimamas turtas, o kitą kalbama apie kažkokius kaltinimus. Palaukit, galima daug ką pasakyti, bet yra nekaltumo prezumpcija, reikia kažką įrodyti, o ne pasakyti. Manau, kad mes juridine kalba kalbėsime ir ginsime savo pozicijas.“

R.Baranauskas aiškino iš dienraščio „Lietuvos rytas“ publikacijos antradienį sužinojęs, kad esą rengiamos provokacijos prieš bankus. „Skaičiau, kad yra kažkoks žmonių sulaikymo, apklausimo planas. Tada svarsčiau, ar tai teisybė, bet po visų veiksmų darau prielaidą, kad tai tikrai teisybė, kas buvo rašoma.“

Jo teigimu, banko nacionalizavimas buvo iš anksto suplanuotas. „Buvo planas į apklausas pakviesti banko valdytoją, kad viską nušviestų žiniasklaida, o tada prie „Snoro“ kioskų nusidriektų indėlininkų eilės. Tada, pagal scenarijų, Lietuvos bankas mums pasakytų, kad mes turime jus gelbėti. Dabar ramiai bandau svarstyti: per 2008 metų pačią baisiausią krizę Vyriausybė mums nedavė nei lito, susitvarkėme profesionalumo, protingumo, atkaklumo dėka. Ir dėl to, kad mūsų klientai lojalūs. Lojalumas uždirbamas per daug metų. 18 metų dirbau banke. Tiek metų dirbu su klientais, dabar iš mūsų viskas atimta, yra padarytas specialus žingsnis.“

Neįmanoma  per tokį trumpą laiką surasti užsienio kompaniją ir užsienietį administratorių, kuris yra paskirtas. Iš kur jis atsirado? Ką, jis įsėdo į lėktuvą ir atskrido per dvi valandas? Nebūna taip. Reiškia, veiksmas buvo suplanuotas

Jo teigimu, „Snore“ lapkričio 11 dieną buvo baigtas planinis patikrinimas, koks vyksta kiekvienais metais. Tuomet Lietuvos banko sudaryta komisija viską patikrina, o vėliau per dvi savaites parengia ataskaitą, kurią vėliau svarsto Lietuvos banko valdyba. R.Baranauskas teigė penktadienį kalbėjęs su inspektavimo komisijos pirmininku. „Tada man į akis buvo pasakyta, kad už dviejų savaičių mes susitiksime, atneš man ataskaitą su nuomonėmis, tada mes ją įvertinsime ir bus galima kalbėtis. Tai buvo penktadienį, o trečiadienį iš mūsų atėmė banką. Tad aš galvoju, kad tie veiksmai buvo suplanuoti, nes neįmanoma  per tokį trumpą laiką surasti užsienio kompaniją ir užsienietį administratorių, kuris yra paskirtas. Iš kur jis atsirado? Ką, jis įsėdo į lėktuvą ir atskrido per dvi valandas? Nebūna taip. Reiškia, veiksmas buvo suplanuotas“, – kalbėjo R.Baranauskas.

„Turime sukaupę 380 mln. litų“

Jis piktinosi, kad Lietuvos bankas vilkino sprendimą, ar leisti „Snorui“ padidinti įstatinį kapitalą. R.Baranausko teigimu, dėl to Lietuvos banko valdyba turėjo apsispręsti šiandien turėjusiame įvykti posėdyje.

„Aš darau išvadą: jie nenorėjo to žingsnio daryti, nors mūsų prievolė yra stiprinti banko kapitalo bazę, mes tai padarėme, mes esame sukaupę kaupiamojoje sąskaitoje įstatinio kapitalo didinimui kitame Lietuvos banke per 380 mln. litų. Ir pusę metų buvo vilkinama, kažkas tikrinama. Ką tikrinti? R.Baranauską su Vladimiru Antonovu, kurie eilę metų didino kapitalą, kuriems buvo leista valdyti banką?“, – klausė jis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius