Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 17d. 18:08

Čekijos kariuomenės rotacinės pajėgos baigė misiją Lietuvoje

GIE_2320
Giedrės Maksimovicz nuotr. / GIE_2320

Nuo sausio Lietuvoje bendrose pratybose dalyvavę Čekijos kariuomenės kariai baigė savo misiją. Penktadienį jie apdovanoti Lietuvos kariuomenės medaliais „Už tarpusavio paramą“, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Čekų kuopą Lietuvoje sudarė lengvųjų pėstininkų ir desantinis būriai. Kariai pratybose treniravosi naudodami pistoletus ČZ, automatinius šautuvus CZ805, kulkosvaidžius FN-Minimi, snaiperinius šautuvus SVD. Rotaciniam laikotarpiui čekai taip pat buvo atsigabenę lengvai šarvuotus daugiafunkcinius IVECO transporterius su 12,77 mm kulkosvaidžiais M2HB „Browning“, kitą logistinę techniką.

„Čekijos karių veikla Lietuvoje vyko trimis etapais, kurie apėmė pasirengimą, karių integraciją ir bendras pratybas. Abiejų šalių kariai treniravosi, vykdė kovinio šaudymo pratybas Kairių ir Pabradės poligonuose, taip pat treniruočių komplekse „Mūšis mieste“, – sakė Kęstučio bataliono vadas majoras Andrius Jagminas.

Tai buvo pirmas kartas, kai apie 150 Čekijos karių, kaip NATO rotacinės pajėgos, buvo atsiųstos į Lietuvą įgyvendinant Aljanso saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse.

Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione Lietuvoje dislokuojami rotuojamos JAV sausumos pajėgų kuopos kariai, taip pat po kelis mėnesius mūsų šalyje treniravosi Belgijos, Danijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Portugalijos, Vengrijos ir Vokietijos karių kuopos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min