Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 23d. 09:30 , Atnaujinta: 2021 vasario 23d. 11:06

COVID-19 Lietuvoje: nustatyti 482 susirgimai, 7 žmonės mirė, virusas ir toliau plinta darželiuose, įmonėse, ligoninėse

Žiema Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Žiema Vilniuje

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 482 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas. Mirė dar 7 žmonės. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 194 833 žmonės.

Per praėjusią parą izoliuoti 1099 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 53 257 asmenys.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 45. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Marijampolėje įsikūrusioje pieno produktų gamybos įmonėje per vakar parą patvirtinti 2 atvejai taip pat ir 1 antrinis atvejis. Iš viso šiame protrūkyje patvirtinti 25 atvejai, iš kurių yra 7 antriniai atvejai.

Su Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriumi siejamame protrūkyje patvirtinti 2 atvejai per vakar parą. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 27 atvejai, iš kurių 3 atvejai patvirtinti darbuotojams, 18 ligonių ir 6 antriniai atvejai.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Kaune pradėti skiepyti senjorai, kuriems - virš 80 metų
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Kaune pradėti skiepyti senjorai, kuriems - virš 80 metų

Naujas protrūkis nustatytas Šilutės lopšelyje–darželyje „Pušelė“. Su protrūkiu siejami 5 atvejai. Susirgo 3 ugdytiniai, 1 darbuotojas ir 1 asmuo šeimoje.

Nustatyti du nauji atvejai, susiję su protrūkiu Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus Šilutės poskyryje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 8 atvejai, iš jų 1 – antrinis.

3 koronavirusinės infekcijos atvejai registruoti Regioninės Telšių ligoninės reabilitacijos skyriaus protrūkyje patvirtinti COVID-19 ligos atvejai pacientams.

Registruoti 3 nauji atvejai, susiję su protrūkiu Druskininkuose veikiančioje gėrimų gamybos įmonėje. Iš viso su protrūkiu siejami 9 atvejai, iš kurių vienas antrinis atvejis šeimoje. Alytaus departamento specialistai vyko į židinį ir teikė rekomendacijas dėl židinio suvaldymo, koronaviruso infekcijos prevencijos priemonių taikymo, užregistravo 35 didelės ir mažos rizikos sąlytį turėjusius asmenis.

Su Ukmergės rajono Vidiškių pagrindine mokykla siejami 3 atvejai. Iš viso nustatyti 8 atvejai, įskaitant ir antrinius.

Širvintų ligoninės protrūkyje užfiksuoti 2 atvejai. Iš viso nustatyta 16 atvejų.

Švenčionių rajono ligoninė nustatyti 2 atvejai. Susisiekta su gydymo įstaiga, teiktos konsultacijos, izoliuoti sąlytį turėję asmenys, asmenys registruoti tyrimui.

Švenčionių rajone įsikūrusioje medienos apdirbimo ir gamybos įmonėje nustatyti 2 atvejai. Taikytos protrūkio valdymo priemonės.

Švenčionių rajone įsikūrusioje baldų gamybos ir prekybos įmonėje patvirtini 2 atvejai. Susisiekta su įstaigos atsakingu asmeniu, teiktos konsultacijos, izoliuoti sąlytį turėję asmenys, asmenys registruoti tyrimui.

Iš viso su Kaune įsikūrusia Family Lab Academy ugdymo įstaiga siejami 7 koronavirusinės infekcijos atvejai, iš jų 6 pirminiai ir 1 antrinis.

Vilniuje įsikūrusiame lopšelyje–darželyje „Vėtrungė“, pirminiais duomenimis, nustatyti 3 susiję atvejai.

Taip pat Vilniaus lopšelyje–darželyje „Beržynėlis“ užfiksuoti 5 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 30.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1002 pacientai, iš jų 98 – reanimacijoje

Deguonis papildomai tiekiamas 821 ligoniui, 57 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines paguldyti 74 COVID-19 pacientai.

Dėl koronaviruso šiuo metu nedirba 22 gydytojai ir 65 slaugytojai, izoliacijoje jų yra atitinkamai 14 ir 21.

Vidmanto Balkūno nuotr./VUL Santaros klinikos. Kova su koronavirusu
Vidmanto Balkūno nuotr./VUL Santaros klinikos. Kova su koronavirusu

Operatyvūs praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai

 • Paskutinės paros naujų atvejų skaičius: 482
 • Paskutinių 7 d. naujų atvejų vidurkis parai: 484
 • Iš viso buvusių/esamų atvejų skaičius (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 190257): 194833
 • Statistinis šiuo metu sergančių asmenų skaičius (deklaruotas: 55771): 7561
 • Statistinis gyvų pasveikusių asmenų skaičius (deklaruotas: 132430): 180640
 • Per parą epidemiologiškai ištirtų atvejų skaičius: 711
 • Per parą dėl rizikingo sąlyčio izoliuotų asmenų skaičius: 1099
 • Per parą izoliuotų atvykusių asmenų skaičius: 1563
 • Bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius: 21073
 • Per praėjusią parą vakcinuota pirma skiepo doze: 3567
 • Per praėjusią parą vakcinuota antra skiepo doze: 1524
 • Iš viso vakcinuota pirma skiepo doze: 125518
 • Iš viso vakcinuota dviem skiepo dozėmis: 68651
 • Naujai per parą į stacionarą paguldyti pacientai dėl COVID-19 ligos: 74
 • Naujai pradėtų gydyti taikant deguonies terapiją COVID-19 pacientų skaičius: 54
 • Naujai pradėtų gydyti taikant dirbtinę plaučių ventiliaciją COVID-19 pacientų skaičius: 6
 • Mirusiųjų nuo COVID-19 per pastarąją parą skaičius: 7
 • Iš viso mirusiųjų nuo COVID-19 skaičius: 3189

Pirmadienį šalyje patvirtinti 263 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas. Mirė dar 6 žmonės. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 194 333 žmonės.

Taip pat pirmadienį Statistikos departamentas pranešė, jog Lietuvoje prasideda trečioji COVID-19 pandemijos banga. Vis dėlto mokslininkai neskuba daryti tokios išvados. Tiesa, jie sutinka, kad atvejų dinamika nėra gera ir į tai būtina reaguoti.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), reaguodamas į Statistikos departamento paskelbtą informaciją, teigė, kad stebimas tam tikrų rodiklių svyravimas yra antrosios koronaviruso bangos tęsinys.

Savo ruožtu vyriausioji Lietuvos epidemiologė Loreta Ašoklienė apie epidemiologinę situaciją sakė, kad sergamumo kritimas sustojo. Vis dėlto ji pažymėjo, jog trečiąja banga to dar nevadintų.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) informavo, kad nuo vakcinacijos nuo COVID-19 ligos pradžios (nuo gruodžio 27 dienos) iki vasario 19 dienos sulaukta 802 pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR) į vakciną. 760 pranešimai yra klasifikuojami kaip lengvi ar vidutinio sunkumo, 42 – kaip sunkūs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min