Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 23, 08:00

COVID-19 pacientus gydantis chirurgas Algirdas Pilvelis: visko būna mūsų darbe, įvairių grasinimų tenka išklausyti

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė jau kelis mėnesius yra didžiausia COVID-19 pacientus gydanti ligoninė Lietuvoje. Kitos paslaugos čia beveik nebeteikiamos, tad visi gydytojai, slaugytojai, kiti darbuotojai turėjo persiorientuoti ir tapti COVID-19 pacientus gydančiu personalu. Chirurgas Algirdas Pilvelis prisipažįsta – nei buvo lengva, nei dabar lengva, nors pacientų ir šiek tiek sumažėjo. Tačiau pats persirgęs šia klastinga liga gydytojas sako, kad atsipalaiduoti dar tikrai ne laikas.
Algirdas Pilvelis Tik prenumeratoriams Interviu
Algirdas Pilvelis / Asmeninio archyvo nuotr.

Algirdas Pilvelis yra vienas iš tų gydytojų, kurie COVID-19 pacientus gydyti pradėjo dar pavasarį, kai Vilniaus miesto klinikinė ligoninė nebuvo šiuos pacientus gydanti ligoninė.

Tačiau atsirado židinių, tad jis nuėjo dirbti į vieną iš izoliuotų skyrių.

Kaip sako, buvo tikrai nelengva chirurgui persiorientuoti, bet dabar su kolegomis jau leidžia sau pajuokauti – chirurgas terapeutu gali tapti per 10 valandų, o štai terapeutui tapti chirurgu gali reikėti 10 metų.

Apie kasdienybę ligoninėje ir pokyčius prasidėjus pandemijai, kilus antrajai jos bangai, baimę ir kada ateis tas laikas, kai vėl iš terapeuto atvirs į chirurgą ir kalbamės su Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytoju chirurgu, koordinatoriumi Algirdu Pilveliu.

– Jau tuoj metai, kai COVID-19 kausto visą pasaulį, taip pat ir Lietuvą, kada jūs pradėjote dirbti su šiuo virusu užsikrėtusiais pacientais?

– Pradėjau pavasarį, kai ligoninėje turėjome protrūkį. Į vieną tokį izoliuotą skyrių ir išėjau dirbti. Tai tęsėsi keletą savaičių, pirmoji banga aprimo, grįžau į tokį pusiau normalų gyvenimą.

Tiksliau, tas laikas visuomenei buvo pusiau normalus, o mes vis tiek dirbome sugriežtintomis sąlygomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min