Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 10d. 16:59

COVID-19 persirgę žmonės norėtų daugiau laisvės – viena bažnyčia prašė leidimo gyviems susirinkimams

„Kristaus paliepimo“ bažnyčia Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Kristaus paliepimo“ bažnyčia Vilniuje

Vienoje religinėje bendruomenėje Vilniuje jos nariai norėtų melstis susitikę gyvai visi kartu. Kaip teigia šios bendruomenės vadovai, beveik visi jie COVID-19 persirgo, tad grėsmės nei sau, nei aplinkiniams nekelia, tad kreipėsi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) prašydami tokio leidimo. Tačiau tokių pažymų neišduodama ir jiems reikia laikytis bendrų, visiems galiojančių apribojimų.

Apie tai, kad Vilniuje įsikūrusioje bažnyčioje „Kristaus paliepimas“ vyksta gyvi susirinkimai, 15min papasakojo skaitytoja Eglė.

Jos teigimu, kilo tikras burbulas dėl Katalikų bažnyčios sprendimo atnaujinti šv. Mišias su tikinčiaisiais, bet vėliau nusprendus, kad pamaldos ir toliau bus virtualios, taip saugant žmonių sveikatą.

NVSC leidimų nedalina

„O žinote, yra bažnyčia Vilniuje „Kristaus paliepimas“, kur žmonės gali rinktis ir net Nacionalinis visuomenės sveikatos centras leido – išdavė leidimą, nes beveik visi šios bažnyčios nariai persirgo COVID virusu. Įdomu, buriuotis negalima, o bažnyčios susirinkimai vyksta ir toliau. Keista, jei aš persirgusi, ar galiu susitikti su tais kurie irgi jau persirgę? Ir kodėl persirgusi negaliu keliaut į kitą savivaldybę pas mamą, kuri irgi persirgusi“, – stebėjosi moteris.

NVSC tikrai tokių pažymų neišduoda.

NVSC tikina nei šiai bažnyčiai, nei kam nors kitam panašių leidimų neišduodantis.

„NVSC tikrai tokių pažymų neišduoda“, – teigia NVSC atstovai, o klausiami apie galimus tvarkos pokyčius persirgusiems rekomenduoja kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją.

Persirgo po seminaro

Minėtos bažnyčios atstovai 15min pasakojo, kad didžioji dalis (net apie 95 proc.) jos narių COVID-19 persirgo pernai lapkritį.

Kaip įtaria, užsikrėtė seminaro metu, kur dalyvavo ir vienoje Kauno ligoninėje dirbanti moteris, esą galėjusi tapti užkrato šaltiniu.

Apie fiksuotus atvejus, siejamus su protrūkiu taip pat ir bažnyčioje „Kristaus paliepimas“, NVSC informavo pernai lapkričio 10 dieną, teikdamas duomenis apie praėjusios paros užsikrėtimų rodiklius.

Kasdien bendruomenės nariai sako nesirenkantys bendrai maldai, tačiau sekmadieniais pamaldos vyksta ne tik nuotoliniu būdu, nors yra ir filmuojamos.

Tada, kaip pasakojo šios bažnyčios administratorius, pastorius Arvydas Vyšniauskas, į daugiau nei 400 kv. m salę susirenka apie trys dešimtys bendruomenės narių, daugiausia – bažnyčios tarnautojų.

Taip užtikrinamas būtinas 10 kv.m plotas vienam žmogui.

Pastorė Olga Vyšniauskienė patikslino, kad tai nereiškia, jog tuo metu bažnyčia atvira.

Norintys ateiti į susirinkimą privalo iš anksto užsiregistruoti, stengiamasi leisti vieną sekmadienį ateiti vieniems, kitą – kitiems nariams.

Tie, kurie COVID-19 nesirgo, tad ir neturi imuniteto, kaip teigia O.Vyšniauskienė, nei patys nori ateiti, nei yra kviečiami.

Bažnyčia jau turėjo ir nemalonumų, kai kažkas, pamatęs internetu transliuojamas pamaldas, pranešė policijai, kad vienas žmogus dalyvavo nusismaukęs kaukę.

Pareigūnai bažnyčios atstovus įspėjo dėl to, tad dabar, kaip sako A.Vyšniauskas, stengiamasi dar griežčiau kontroliuoti atėjusiuosius.

Šios bendruomenės atstovai neslepia, kad norėtų iš NVSC ar kokios kitos atsakingos institucijos gauti pažymą, jog čia besilankantys žmonės neseniai persirgo COVID-19, yra atlikę ir antikūnų testus.

Tuomet, kaip sako, nieko neteisėto nedarant nereikėtų jaustis lyg nusikaltėliams, kai dėl skundo atvyksta policija.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Kristaus paliepimo“ bažnyčia Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Kristaus paliepimo“ bažnyčia Vilniuje

SAM: solidarumas itin svarbus

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), paprašyta pakomentuoti palengvinimus jau persirgusiems žmonėms, teigia, kad šiuo metu yra numatyta, jog COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) persirgusiems asmenims nėra taikoma izoliacija, jeigu 90 dienų laikotarpiu nuo COVID-19 ligos diagnozės patvirtinimo ar teigiamo laboratorinio tyrimo COVID-19 ligai nustatyti rezultato gavimo žmogus turi didelės rizikos sąlytį su asmeniu, kuriam diagnozuota COVID-19.

Solidarumas ir vieningų priemonių laikymas yra ypač svarbus šiuo metu, kai stebimas intensyvus infekcijos plitimas visuomenėje.

Taip pat, izoliuotis nereikia iš COVID-19 paveiktos šalies atvykusiam asmeniui, jei jis turi asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotą pažymą apie tai, kad persirgo COVID-19 ne seniau nei prieš 3 mėnesius iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką.

Šiais atvejais sprendimai priimami individualiai, vertinant asmens turimus dokumentus ir konkrečią situaciją.

„Tuo tarpu bendrieji karantino reikalavimai yra taikomi visiems Lietuvoje esantiems asmenims, nepriklausomai nuo to, ar žmogui jau buvo diagnozuota COVID-19 liga, ar ne. Solidarumas ir vieningų priemonių laikymas yra ypač svarbus šiuo metu, kai stebimas intensyvus infekcijos plitimas visuomenėje.

Atkreiptinas dėmesys, kad ir kitos ES šalys, taikydamos bendruosius ekstremalios situacijos ar karantino ribojimus taip pat neišskiria persirgusių asmenų kaip atskiros grupės, kuriems galiotų kitokie bendrieji reikalavimai“, – teigiama SAM komentare.

Klausimų dėl persirgusiųjų yra kilę ir anksčiau.

15min rašė lapkričio vidury rašė, kad persirgusieji COVID-19 ir turintys antikūnų vis tiek turėjo izoliuotis po kontakto su sergančiuoju.

Tačiau po kelių dienų, kai straipsnis pasirodė, SAM pakeitė tą tvarką ir izoliacija persirgusiems ir turintiems imunitetą jau nebebuvo privaloma.

Prieš Kalėdas taip pat buvo iškilęs klausimas, kad galbūt galėtų dvi šeimos, kurių nariai visi prieš maždaug mėnesį persirgo COVID-19, susitikti per šventes.

Tačiau tuomet SAM atsakė: „Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja šv. Kalėdas sutikti vieno šeimos ūkio nariams.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min