Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 15d. 15:19

COVID-19 sugadino pirmosios komunijos šventę, bažnyčia dezinfekuojama

Šv. Ignoto bažnyčia po dezinfekcijos
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Pirmoji Komunija Panevėžio katedroje

Naująjį koronavirusą sekmadienį nustačius vienam iš pirmosios komunijos šventės repeticijos Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčioje dalyvių, izoliuotis turėjo devyniolika vaikų, jų tėvai, kunigas ir mokytojas. Neįvyko ir planuota šventė, neaukotos sekmadienio Mišios, o pirmadienį bažnyčia dezinfekuojama.

Užsikrėtimas keistokas, mat, kaip teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė, bendravo vaikai, o užsikrėtė jų tėvai.

„Vaikų nėra nė vieno atvejo. Tiesiog vaikai kartu žaidė ir užsikrėtė jų tėvai. Vieno asmens, kuris buvo užsikrėtęs, vaikai žaidė su kitų asmenų vaikais ir tada suaugusiems asmenims buvo patvirtinta infekcija“, – teigė G.Megelinskienė.

Vaikams tyrimai dar neatlikti. Gali būti, kad jie serga, bet neturi simptomų.

Šie asmenys dalyvavo pirmosios komunijos repeticijos šventėje Šv. Ignoto bažnyčioje.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kapelionato kapelionas Remigijus Butkevičius nurodė, kad per pirmosios komunijos repeticiją buvo klausomos pirmosios vaikų išpažintys.

„Šventė pati turėjo būti sekmadienį ir tiesiog šeštadienį vakare ar sekmadienį ryte paaiškėjo, kad vienam iš tos grupės žmonių diagnozuotas COVID, teigiamas testas“, – 15min teigė jis.

Pasak jo, sekmadienį teko atšaukti pirmosios komunijos šventę ir įprastas Mišias.

„Šiandien taip pat Mišių nebus, kadangi būtent šiuo metu vyksta bažnyčios dezinfekcija“, – teigė kapelionas, tačiau vylėsi, kad jau rytoj bažnyčia veiks taip, kaip įprasta.

Pirmosios komunijos šventę teks atidėti mažiausiai dviem savaitėms, nes visi repeticijos dalyviai dvi savaites turės izoliuotis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

04:25
03:24
04:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min