Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 27d. 14:11 , Atnaujinta: 2020 gegužės 27d. 16:49

COVID-19 tyrimą gali pasidaryti visi norintys: kiek tai kainuoja?

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Laboratorija

Sveikatos apsaugos ministerijai paskelbus, jog dėl COVID-19 privačiose laboratorijose gali išsitirti visi norintys, laboratorijos skelbia tokio tyrimo kainas. Jos svyruoja tarp 70 ir 80 eurų.

UAB „Diagnostikos laboratorija“ arba kitaip „Antėja laboratorija“ COVID-19 molekulinį PGR tyrimą iš nosiaryklės kviečia atlikti Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje ir Klaipėdoje.

Tyrimo kaina – 79 eurai.

Bendrovės svetainėje pabrėžiama, jog tyrimas atliekamas tik tiems asmenims, kurie nejaučia jokių koronavirusui būdingų simptomų ir kuriems nepriklauso nemokamas ištyrimas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Laboratorija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Laboratorija

UAB „Baltics Medics“ COVID-19 tyrimą visiems norintiems nurodo galinti atlikti nuo gegužės 15 dienos.

„Uosto poliklinikoje galima atlikti COVID-19 molekulinį PGR tyrimą iš nosiaryklės! Tyrimas atliekamas Uosto poliklinikos filiale, Dragūnų g. 2-6, Klaipėdoje. Rezultatus pacientas galės sužinoti kitos dienos ryte“, – rašoma įmonės svetainėje.

Tyrimo kaina – 76 eurai.

UAB „Medicina practica laboratorija“ vadovas Svajūnas Barakauskas 15min trečiadienį teigė, kad laboratorija kol kas neatliko nė vieno tyrimo asmenims, kurie norėtų dėl koronaviruso išsitirti mokamai. Toks tyrimas, pasak jo, kainuos apie 70–80 eurų.

„Mes orientuosimės į kažkada Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos nustatytą kainą. Aišku, gal bus truputėlį mažesnė, žiūrėsim, kaip su gamintoju ir tiekimu. Paskutiniu metu tyrimus atlikome su valstybės dotuotais reagentais. Dabar turime atnaujinti savo reagentų gavimą ir užsakymą, tada bus aiški kaina. Bet ji turėtų svyruoti tarp 70–80 eurų“, – komentavo įmonės vadovas.

Dabar turime atnaujinti savo reagentų gavimą ir užsakymą, tada bus aiški kaina.

Reagentus laboratorija, pasak S.Barakausko, žada gauti iš kelių tiekėjų: „Turime sutartį su „Thermo Fisher“ išskyrimui, o detekcijai – su „Roche“ kompanija.“

Trečiadienį bendrovės „Medicina practica laboratorija“ svetainėje buvo siūloma išsitirti ne tik dėl susirgimo COVID-19, bet ir dėl persirgimo, tai yra, siūlyta atlikti COVID-19 antikūnų testą. S.Barakauskas teigė, kad tokia informacija svetainėje atsidūrė per klaidą, ji skubiai pašalinta.

„Antikūnai dar nėra leidžiami“, – sakė jis.

Bendrovė „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras“ tyrimus dėl COVID-19 siūlo atlikti už 75 eurus.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Laboratorija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Laboratorija

„COVID-19 tyrimus atliekame visiems mūsų Centro klientams, kuriems šis tyrimas yra būtinas prieš planuojamas chirurgines operacijas ar endoskopinius tyrimus, siekiant apsaugoti tiek pacientus, tiek gydytojus.

Sulaukiame daug norinčių tiesiog pasitikrinti, o ypač didelį susidomėjimą jaučiame iš šalies įmonių, planuojančių atnaujinti darbą biuruose ir besirūpinančių sugrįžtančių darbuotojų saugumu. Tyrimo kaina mūsų centre – 75 eurai asmeniui“, – atsakyme 15min komentavo Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Laboratorinės diagnostikos centro vadovė Ina Šapranauskienė.

Ji pabrėžė, jog registracija tyrimui vyksta iš anksto.

Tyrimo mėginys paimamas tam specialiai įrengtame atskirame procedūrų kabinete.

„Atvykus pamatuojama temperatūra, apklausiama pagal specialiai adaptuotą klausimyną, ar nėra šiuo metu COVID-19 ligai būdingų simptomų. Tyrimo mėginys paimamas tam specialiai įrengtame atskirame procedūrų kabinete, atskiriant atvykstančiųjų išsitirti ir atvykstančių dėl kitų paslaugų klientų srautus“, – dėstė I.Šapranauskienė.

Tyrimo rezultatai, pasak jos, paaiškėja per per 1–2 dienas, yra skelbiami Esveikata.lt sistemoje ir prisijungus yra prieinami išsityrusiam asmeniui.

COVID-19 tyrimus taip pat darys ir bendrovė „Invitro diagnostika“. Kaina – apie 70 eurų.

„Kol kas numatoma kaina apie 70 eurų už PGR tyrimą iš nosiaryklės. Kol kas kaina negalutinė, gali būti mažinama“, – 15min teigė bendrovės direktorės pavaduotoja kokybei ir techninei veiklai Laura Bakanė.

„Invitro diagnostika“ laboratorija, pasak jos, dirba su „Thermo Fisher“ reagentais.

Apie tai, kad nuo gegužės pradžios privačiai išsitirti dėl koronaviruso gali visi norintys, trečiadienį pranešė BNS. Tą daryti leidžiantis sveikatos apsaugos ministro įsakymas pasirašytas gegužės 6 dieną.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aurelijus Veryga
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

Beje, anksčiau ministras Aurelijus Veryga skeptiškai atsiliepė apie galimybę dėl koronaviruso tirtis privačiai.

„Leisti privačioms įstaigoms tai daryti būti didelė klaida. Tai reikia daryti saugiai. Lietuvoje visi kosintys ir karščiuojantys niekada negalės pasitikrinti“, – kovo pradžioje sakė jis.

TAIP PAT SKAITYKITE: A.Veryga pasisakė apie mokamus tyrimus, kuriuos pats anksčiau vadino klaida: nėra reikalo reklamuoti

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:38
01:19
02:04

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min