Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Grybauskaitė: NATO priėmė sprendimą, kuris ilgam garantuos Lietuvos saugumą

D.Grybauskaitė NATO susitikime
AFP/„Scanpix“ nuotr. / D.Grybauskaitė NATO susitikime
Šaltinis: 15min
0
A A

Portugalijos sostinėje NATO šalių vadovai vienbalsiai patvirtino naująją aljanso strateginę koncepciją.

NATO viršūnių susitikime dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog šiame dokumente įtvirtintos gyvybiškai Lietuvos saugumui svarbios ilgalaikes aljanso nuostatos.

„Pagaliau turime sprendimą, kuris garantuos Lietuvos saugumą daugeliui metų į priekį. Visi valstybių vadovai vieningai patvirtino naująją NATO strateginę koncepciją, kurioje įtvirtinti ilgalaikiai apginamumo planavimo, kolektyvinės gynybos principai. Džiaugiuo si, kad aktyvios Lietuvos pastangos davė rezultatų ir septintaisiais narystės metais turime šiais principais pagrįstus konkrečius Lietuvos ir kitų Baltijos šalių apginamumo planus. Lietuvos žmonėms dabar garantuotas didesnis saugumas,“ – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, strateginėje koncepcijoje numatytas ir atsakas naujo pobūdžio grėsmėms, tokioms kaip kibernetinės atakos, energetinė priklausomybė ir izoliacija, terorizmas. Prezidentė taip pat akcentavo, jog svarbu, kad naujoje aljanso koncepcijoje taip pat išlaikytas „atvirų durų“ principas, kuris neužkerta kelio tolimesnei NATO plėtrai, priimant tokias šalis, kaip Gruzija ir Ukraina, jei šios šalys pačios pageidaus ir įrodys, jog yra deramai pasirengusios.

NATO viršūnių susitikimas darbą tęs šeštadienį. Šeštadienį įvyks NATO ir Rusijos viršūnių susitikimas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min