Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Grybauskaitė teisėjus ragino taupyti, bet nevilkinti bylų

Politologų teigimu, D.Grybauskaitės veiksmai ateinančiais metais priklausys nuo situacijos šalies viduje ir užsienyje.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / D.Grybauskaitė
Šaltinis: BNS
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitikusi su Teisėjų tarybos ir aukštesniųjų instancijų teismų vadovais ragino juos ieškoti taupymo rezervų, tačiau išsakė pageidavimą, kad bylos nebūtų vilkinamos.

Teisėjų atstovas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius teigė, jog bus ieškoma galimybių tarp teismų perskirstyti finansinius srautus ir personalą.

„Buvo paliesta finansinė situacija, kuri teismams, kaip ir visai Lietuvai, yra sunki. Prezidentė ragino ieškoti rezervų optimizuoti veiklą, taisyti neūkiškumo atvejus. Tai savotiškas rezervas, kaip būtų galima pagerinti teismų veiklą“, – po susitikimo žurnalistams sakė prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

Pasak jo, aptariant teisėkūros klausimus prezidentė norėjo išgirsti teisėjų nuomonę apie jos pasiūlytą išplėstinę turto konfiskaciją ir antikorupcinius įstatymus bei visuomenės dalyvavimą teismų veikloje.

„Prezidentė džiaugiasi, kad teismų pirmininkai palaikė prezidentės nuostatas dėl išplėstinės konfiskacijos. (...) Bus sudaryta darbo grupė, kuri išanalizuos, kokiu būdu visuomenės atstovai galėtų būti įtraukti į teismų darbą, kaip tą padaryti greičiau nebūtinai taisant Konstituciją, galbūt įvedant dalinį visuomenės atstovavimą kai kuriose bylose. Kokiose ir kaip, reikėtų išsamiau analizuoti“, – kalbėjo L.Balsys.

Prezidentės patarėjo teigimu, analizuojant, kaip perskirstyti teisėjų darbo krūvį, D.Grybauskaitė sakė, jog tai yra teisėjų savivaldos reikalas, tačiau pažymėjo, kad bylos neturi būti vilkinamos.

„Iš prezidentės pusės vienintelis pageidavimas – kad teismų darbas būtų kuo efektyvesnis, kad bylos nebūtų vilkinamos, kad sprendimai būtų priimami greitai ir gintų žmogų, o ne kaip kartais būna, savo žinybą“, – sakė L.Balsys.

G.Kryževičius sakė, kad teisėjų darbo grupė 2012 metų biudžeto svarstymui parengs studiją, kuri parodys optimalesnio teismų finansavimo galimybes.

„Tai reiškia, kad kitų metų – aš sakiau birželį, prezidentė sakė, kad jau gegužę – turim turėti visa tai, nes nuo gegužės prasideda biudžeto svarstymas. Tai reiškia, kad reikia perskirstyti finansinius srautus iš teismo į teismą. Gal kažkur, kur mes matysime, kad nepagrįstai mažas darbo krūvis. reikės atleisti padėjėjus kokiuose Mažeikiuose, o tuos padėjėjų etatus perkelti į Vilniaus teismą“, – sakė LAT pirmininkas.

„Tai yra sisteminis veiksmas – patvirtinti pavyzdines schemas teismuose, pareigybių aprašymus ir visa kita. Tai yra techninis darbas, kurį reikia padaryti, o šiuo metu šita darbo grupė dirba tam, kad įvertintų esamą situaciją. (...) Tai reiškia surinkti duomenis dėl (teisėjų užimtumo – BNS) disproporcijų, bylų struktūros. Gali būti ir 1500 bylų išnagrinėta, bet jei tarp jų yra 1200 įsakymų, tai mes negalime sakyti, kad tai yra darbo krūvis, kurio teisėjas negali pavežti“, – kalbėjo G.Kryževičius.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min