Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 12d. 14:43

D.Grybauskaitė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininku siūlo skirti G.Kryževičių

Gintaras Kryževičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintaras Kryževičius

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėją Gintarą Kryževičių skirti šio teismo pirmininku.

Kaip skelbiama prezidentūros išplatintame pranešime spaudai, pasibaigus LAT pirmininko įgaliojimų laikui ir Seimui atleidus iš pareigų buvusį LAT pirmininką, Konstitucija įpareigoja prezidentei teikti Seimui naują šio teismo pirmininko kandidatūrą.

Pagal Teismų įstatymą Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininku gali tapti tik vienas iš jau paskirtų šio teismo teisėjų. Prieš apsispręsdama dėl galimos LAT pirmininko kandidatūros, prezidentė kreipėsi į visus Aukščiausiojo Teismo teisėjus, kurie yra potencialūs kandidatai užimti LAT pirmininko postą, prašydama išdėstyti požiūrį į teismų sistemos problemas bei galimus jų sprendimo būdus.

Įvertinusi LAT teisėjų pateiktus siūlymus, prezidentė susitiko su trimis teisėjais – Egidijumi Bieliūnu, Vytautu Masioku ir Gintaru Kryževičiumi. Pasikalbėjusi su galimais kandidatais prezidentė pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą, prašydama patarti dėl teikimo Lietuvos Respublikos Seimui Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininku skirti G.Kryževičių.

Valdas Adamkus LAT pirmininku siūlė skirti Joną Prapiestį, tačiau tai sulaukė prieštaringos reakcijos, todėl vėliau V.Adamkus šią kandidatūrą atsiėmė.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min