Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 5d. 12:31

D.Grybauskaitė vietoj prezidento posto pasirinks karjerą ES?

Dalia Grybauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė

Daliai Grybauskaitei pranašaujama puiki karjera Europos Sąjungos institucijose, tai patvirtina ir mūsų šalies europarlamentarai. Tad, šaltinių teigimu, Lietuvos prezidento kėde S.Daukanto aikštėje eurokomisarė vargu ar susivilios.

Kol Lietuvoje visi matuoja prezidento kėdę eurokomisarei D.Grybauskaitei, galima pretendentė nuo tiesaus atsakymo diplomatiškai išsisuka. Pastarąjį kartą lankantis Lietuvoje D.Grybauskaitei dešimtis kartų teko atsakyti į klausimą, ar dalyvaus prezidento rinkimuose. Tačiau ji nė sykio nepasakė nei „taip“, nei „ne“.

Gali būti, kad „taip“ Lietuva šįkart ir neišgirs, nes D.Grybauskaitei prognozuojama aukšta karjera Europos Sąjungos institucijose. Naujienų portalo15min.lt šaltinių teigimu, mūsų eurokomisarė gali pretenduoti net į Europos Komisijos (EK) pirmininko Jose Manuelio Barroso vietą. Kaip žinoma, kas toliau vadovaus EK, Europos Sąjungos (ES) valstybių vadovai spręs po birželį vyksiančių Europarlamento rinkimų.

Dauguma durų jai atviros

„Jei man siūlytų lažintis, nestatyčiau už tai, kad D.Grybauskaitė užims EK vadovo postą, – portalui 15min.lt sakė europarlamentaras Gintaras Didžiokas. – Kad taip įvyktų, ant svarstyklių turi būti pastatyti tam tikri tarpvalstybiniai susitarimai. Tačiau faktas,  kad dauguma durų Europos institucijose jai atviros. D.Grybauskaitė tikrai nesunkiai gali gauti svarbias, aukštas pareigas.“
D.Grybauskaitė tikrai nesunkiai gali gauti svarbias, aukštas pareigas, – sakė G.Didžiokas.Anot G.Didžioko, žinant dabartinę Lietuvos situaciją, D.Grybauskaitė turėtų rimtai apsvarstyti, ar verta grįžti, kai Europoje garantuota puiki karjera.

Europarlamentarai palaikytų

Tuo tarpu euraparlamentarė Ona Juknevičienė portalui 15min.lt patvirtino, jog D.Grybauskaitės šansai pretenduoti į J.M. Barroso vietą – ne tokie ir gandai. „Bent man kalbantis su kai kuriais kolegomis ne vienas yra pasakęs: D.Grybauskaitė būtų labai puiki kandidatė į EK pirmininko vietą“, – nedvejodama pareiškė europarlamentarė.

O.Juknevičienės teigė, kad labai apsidžiaugtų, jei D.Grybauskaitė vis dėlto grįžtų į Lietuvą. „Tie, kurie  tvarkosi Lietuvoje, visiškai nutolo nuo Europos. O dabar, kai nutrūko tiesioginiai skrydžiai, iš Europos pasišalinome net ir fiziškai“, – apgailestavo O.Juknevičienė. Anot europarlamentarės, daugelis Europos Sąjungos direktyvų Lietuvoje tiesiog iškreipiamos taip, kaip kam patogu, o paskui sakoma: taip liepia Europa.

Konservatoriai kandidatą turi

Panašu, kad O.Juknevičienės viltys dėl D.Grybauskaitės grįžimo gali ir neišsipildyti.  Jau pranešta, kad galimybę kandidatuoti į prezidento postą svarsto konservatorė Laima Andrikienė. Tuo tarpu konservatorių lyderis Andrius Kubilius yra pareiškęs: prezidento rinkimuose arba remsime D.Grybauskaitės kandidatūrą, arba kelsime savo kandidatą. Panašu, kad savas kandidatas jau atsirado. Kad ir kaip būtų, D.Grybauskaitės sprendimas turėtų paaiškėti artimiausiomis savaitėmis. Viešosios nuomonės tyrimo specialistai prognozuoja, kad jei eurokomisarė eitų į rinkimus, galėtų laimėti jau pirmame ture, o jeigu neis, šansų laimėti turi bet kuris iš kitų potencialių kandidatų.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min