Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 03 14

Dalia Grybauskaitė Briuselyje atskleidė išeitį iš ekonominės krizės

Prezidentė Dalia Grybauskaitė akcentuoja, kad išeitis iš ekonominės krizės yra kiekvienos šalies politikų atsakomybė. Tokias išvadas valstybės vadovė pareiškė pasibaigus pirmajai Europos Vadovų Tarybos, kurioje buvo kalbama apie makroekonominius ir socialinius dalykus, dienai.
Dalia Grybauskaitė Briuselyje
Dalia Grybauskaitė Briuselyje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Nuo politinės atsakomybės, būtent krizių metu, nei viena Vyriausybė nėra atleista ir visos problemos remiasi ne į bendras rekomendacijas, ne į tai, kad Briuselis kažką diktuoja, o tai, kad kiekviena valstybė, valdžioje esanti politinė jėga turi prisiimti atsakomybę už tai ką daro“, – sakė D. Grybauskaitė žurnalistams ketvirtadienį Briuselyje.

Pasak valstybės vadovės, jokie Europos Vadovų Tarybos sprendimai nepadės, jei nebus politinės valios jų vykdyti.

Kiekviena valstybė, valdžioje esanti politinė jėga turi prisiimti atsakomybę už tai ką daro. Sakė D. Grybauskaitė.

„Visiškai nesvarbu, kokias rekomendacijas mes priimame, jei valstybės jų nevykdo, krizė yra neišvengiama. Visi pavyzdžiai, visų šalių parodė, kad praktiškai tokių krizių rezultatas yra socialinės įtampos, ir dažniausia problema yra politinio sutarimo ir politinės atsakomybės stoka“, – sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentė pavyzdžiu savo argumentams iliustruoti pasirinko Baltijos šalis. „Viskas remiasi į atskirų šalių politikų atsakomybę, kaip jie dirba savo šalyse, dirba žmonėms ar sau, nuo rinkimų iki rinkimų, tai ir viskas. Tvarkytis reikia vis tiek patiems, kaip ir Lietuva, Baltijos regionas tvarkėsi“, – teigė D. Grybauskaitė.

Valstybės vadovės įsitikinimų ideologinių skirtumų krizės akivaizdoje būti negali. „Ekonominė krizė yra ne ideologija, tai yra bėda, ir tai yra bėda visoms šalims. Ideologinio skirtumo taupyti ar skatinti tikrai nėra, tai turi būti daroma“, – sakė D. Grybauskaitė.

2012 m. pabaigos ekonominės veiklos silpnumas reiškia kuklias šių metų pradines pozicijas. Atsižvelgiant į tai ir į lėtesnį, nei anksčiau tikėtasi, augimo atsigavimą, prognozuojama, kad 2013 m. BVP augs nedaug (0,1 proc.), o euro zonoje susitrauks (-0,3 proc.).

Lietuvoje 2013 m. numatomas 3,1% BVP augimas. Ketvirtiniai BVP pokyčiai bus dinamiškesni, nei galima spręsti pagal metinius duomenis, ir prognozuojama, kad 2013 m. paskutinio ketvirčio BVP 1,0 proc. viršys 2012 m. paskutinio ketvirčio Europos Sąjungos lygį ir 0,7 proc. – euro zonos lygį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius