Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 11 09

Dalia Grybauskaitė: derybose dėl naujos atominės elektrinės liko susitarti dėl konkrečių dalykų

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad derybose su potencialia strategine investuotoja į būsimą Visagino atominę elektrinę Japonijos ir JAV korporacija „Hitachi-GE Nuclear Energy“, visoms projekte dalyvausiančioms šalims liko susitarti dėl konkrečių detalių. Interviu vienam didžiausių Japonijos dienraščių „Mainichi Shimbun“ ji išreiškė pasitikėjimą aukšta japoniškų technologijų kokybe.
Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Vyksta derybos. Mums reikia susitarti dėl konkrečių dalykų“, – interviu „The Mainichi Daily News“ sakė D.Grybauskaitė, komentuodama oficialų užsakymą korporacijai „Hitachi„, pranešė Prezidento spaudos tarnyba.

„Yra valstybių, kurioms reikia atominės elektrinės. Perėjimui prie atsinaujinančiosios energijos iš tikrųjų reikia laiko„, – pridūrė šalies vadovė.

„Mes suprantame, kad po katastrofos sukelto šoko žmonės tampa atsargūs dėl atominės elektrinės, bet Fukušimos avarija įvyko ne dėl technologijų stokos ar eksploatacijos trūkumų – tai buvo stichinė nelaimė„, – sakė D.Grybauskaitė.

Japonijos dienraštis pastebi, kad po šių metų kovą įvykusios avarijos Fukušimos atominėje elektrinėje, kurioje sumontuoti “Hitachi„ reaktoriai, Lietuva paskelbė savo sprendimą tartis dėl naujos atominės elektrinės statybos su šia korporacija.

Anot savaitraščio “Veidas„, šiuo metu derybose aptariami trys esminiai klausimai, iš kurių iš esmės svarbiausias yra galutinė būsimos Visagino atominės elektrinės (VAE) elektros savikaina. Nuo to, kokia ji bus suderėta, priklausys investicijų atsipirkimo laikas bei ta dalis investicijų, kurią kiekviena iš projekto dalyvių prisiims, atsižvelgdama į tai, už kokias palūkanas galės skolintis savo dalį pinigų statyboms, bei į galimybę parduoti savąją elektros energijos dalį savoje rinkoje.

Anot “Veido„, derybų esminiai klausimai taip pat yra ir galutinė elektrinės statybos kaina, kurią sudaro reaktorių, logistikos ir statybos darbų bei branduolinio kuro kaina, taip pat – kiekvienos iš VAE projekto dalyvių akcijų dalis, atsižvelgiant į tai, kad Lietuva pagal Koncesijos įstatymą automatiškai gauna ne mažiau kaip 34 proc, o “Hitachi„ tiekia reaktorius bei yra strateginis investuotojas.

Anot “Veido„, galima būsimos VAE elektra savikaina yra apie 8-10 centų už kilovatvalandę.

Manoma, kad pagrindiniai projekto finansuotojai bus specifinės kredito įstaigos – Europos investicijų bankas ar Japonijos industrinis bankas. Teigiama, kad dėl šiomis savaitėmis prasidėjusio nuolatinio derybų proceso derinimo tarp Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos bei „Hitachi“ abi sutartis – ir Koncesijos, ir Akcininkų – turėtų pavykti pasirašyti vienu metu – šių metų pabaigoje ar kitų pradžioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius