Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 23d. 21:31 , Atnaujinta: 2020 kovo 23d. 22:43

Dalia Grybauskaitė sukritikavo ir G.Nausėdą, ir A.Verygą: „Kažin, ar jį galima laikyti arkliu, kuris gali ką nors patraukti“

Aurelijus Veryga ir Dalia Grybauskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Aurelijus Veryga ir Dalia Grybauskaitė

Finansų ministerijos įsteigto COVID-19 pasekmių mažinimo fondo tarybai vadovaujanti kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė vienu sakiniu sukritikavo ir prezidentą Gitaną Nausėdą, ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. LRT laidai „Dienos tema“ interviu davusi D.Grybauskaitė pareiškė, kad Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui A.Veryga jau nebevadovauja.

Pasak D.Grybauskaitės, Lietuvos pasirengimas kovai su koronaviruso pandemija primena laisvą kritimą.

Be to, anot jos, Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui jau vadovauja Vyriausybė ir tiesiogiai premjeras Saulius Skvernelis.

Todėl kadenciją baigusi prezidentė itin kritiškai pasisakė apie valstybės vadovo Gitano Nausėdos pareiškimą esą Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovo Aurelijaus Verygos keisti nereikia, kaip nereikia keisti arklių brastoje, vidury upės.

„Manau, kad šis ministras, apie kurį mėgina kažkas kalbėti, kad arklių nekeičia perėjoje, tai kažin ar galima jį laikyti tuo arkliu, kuris gali apskritai ką nors patraukti. Jis labiau primena kitą gyvūną, kuris tik moka prieštarauti, neigti, neleisti, neduoti. Tai išties vadovavimas yra kitose rankose“, – LRT „Dienos temai“ sakė D.Grybauskaitė.

G.Nausėda pirmadienį sulaukė opozicinių partijų ir Lietuvos medikų sąjūdžio raginimų nuversti A.Verygą.

Tačiau jis spaudos konferencijoje pareiškė, kad „keisti arklius brastoje ir dar viduryje upės“ būtų eksperimentavimas su visuomenės sveikata.

„Nemanau, kad šiuo metu Vyriausybė ar valdžios institucijos galėtų sau tai leisti“, – kalbėjo prezidentas.

Laidoje taip pat kalbintas krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pripažino, jog pirmadienį Vyriausybėje jau kalbėta apie tai, kad kovai su koronavirusu turėtų vadovauti Vyriausybės vadovas. Anot jo, galutiniai sprendimai bus priimti trečiadienį.

„Aš manau, kad yra dabar pereinamasis tas laikotarpis. Sekmadienį buvo svarstomas tas klausimas, šiandien toliau. Dar kol kas Sveikatos apsaugos ministerija vadovauja procesui ir operacijai iki trečiadienio“, – sakė krašto apsaugos ministras.

Anot jo, svarstoma įsteigti štabą, „kuris ruoš, kuris planuos, kuris bus atsakingas už vadovavimą“.

Krašto apsaugos ministras taip pat sakė manąs, kad ekstremalios situacijos valdymą į savo rankas perims premjeras Saulius Skvernelis.

Komentarai: 114

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min