Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 22d. 06:50

Dalies bendražygių atstumtas R.Žemaitaitis žada pranešti apie naujus draugus

Remigijus Žemaitaitis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Remigijus Žemaitaitis

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis tikisi, kad naujais bendražygiais jo matomi politikai netrukus paskelbs apie planus burtis į vieną politinį darinį. Kartu su Artūru Paulausku jis jau vizitavo kelis „tvarkiečių“ skyrius, kitą savaitę tikisi sulaukti Artūro Zuoko atsakymo.

Daliai įtakingų „tvarkiečių“ palikus partiją, sugriovus frakciją Seime ir buriant naują politinę jėgą, R.Žemaitaitis taip pat aktyviai ieško sąjungininkų.

Anksčiau jis skelbė, kad bendražygiais matytų Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininką Artūrą Zuoką, taip pat į Europos Parlamentą (EP) su visuomeniniais rinkimų komitetais kandidatavusius buvusį Seimo pirmininką Artūrą Paulauską ir Paulių Kunčiną.

Pakvietė „nuveikti kažką gero“

R.Žemaitaitis pasakojo, kad praėjusią savaitę pasiūlė centro ir liberalioms jėgoms vienytis.

„Aš pakviečiau jungtis ir šiandieną kažką gero nuveikti“, – aiškino jis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Artūras Paulauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Artūras Paulauskas

Į kvietimą, pasak jo, atsiliepė A.Zuokas ir A.Paulauskas. Su pastaruoju R.Žemaitaitis jau apsilankė partijos „Tvarka ir teisingumas“ skyriuose Tauragės apskrityje.

Čia vietos „tvarkiečiai“ supažindinti su A.Paulausku, jis – su jais.

„Jeigu būtų galimybė, jeigu jungtumėmės kartu, kokios ideologijos, kokios mintys mus vienija. Nes aiškiai pasakėme, kad mano, kaip partijos pirmininko, pagrindinis tikslas, uždavinys – sustiprinti pozicijas 2020 metams ir pasiruošti, kaip mes galėtumėme rinkimuose realizuoti tas idėjas, tas mintis“, – pasakojo R.Žemaitaitis.

Kelių partijų, pavyzdžiui, nebeegzistuojančios Naujosios sąjungos, Darbo partijos, nariu buvęs A.Paulauskas šiemet į EP vedė visuomeninio rinkimų komiteto „Stipri Lietuva vieningoje Europoje“ sąrašą. Šiame komitete, kaip sakė R.Žemaitaitis, yra apie 500 žmonių.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis

Pirmieji žingsniai dėl jėgų su juo suvienijimo, kaip nurodė „tvarkiečių“ lyderis, jau yra.

„Pirminiai yra: kalbamės, šnekamės, žiūrime, kokie būtų variantai, kuriose vietose jie yra stiprūs, kuriose vietose mes esame stiprūs, kaip tą dalyką galime realizuoti. Nuvažiavome į keletą skyrių, susitikome, skyriuose pasišnekėjome. Bus, matyt, artimiausiu metu kažkokios informacijos“, – komentavo R.Žemaitaitis.

Nuvažiavome į keletą skyrių, susitikome, skyriuose pasišnekėjome toje vietoje. Bus, matyt, artimiausiu metu kažkokios informacijos.

Laukia A.Zuoko atsakymo

R.Žemaitaitis dėl jėgų telkimo kalbasi ir su A.Zuoku. Anot „tvarkiečio“, kitą savaitę A.Zuoko Lietuvos laisvės sąjunga planuoja rengti valdybos posėdį.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Artūras Zuokas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Artūras Zuokas

„Tikėkimės, kad priims sprendimus. Tikrai visuomenė neliks neinformuota, tikrai mes ją informuosime“, – kalbėjo R.Žemaitaitis.

R.Žemaitaitis tikisi, kad prie kuriamo naujo darinio prisijungs ir kiti.

„Dėl kitų žmonių artimiausiu metu bus pranešimas“, – teigė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Paulius Kunčinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Paulius Kunčinas

Ką mato galimu naujo politinio darinio lyderiu, R.Žemaitaitis neatskleidžia.

„Manau, kad šiandien reikia pirmiausia susitarti dėl programinių dalykų ir dėl pačios idėjos. Ir, jeigu mes susitariame, aš manau, kad naujos politinės organizacijos lyderis, tos platformos vienytojas arba, kaip aš sakau, organizatorius man būtų labiau priimtinas kitas – ne aš, ne Artūras vienas, ne Artūras kitas. Tai galėtų būti net žmogus visiškai iš šalies“, – svarstė jis.

Naujos politinės organizacijos lyderis, tos platformos vienytojas arba, kaip aš sakau, organizatorius man būtų labiau priimtinas kitas – ne aš, ne Artūras vienas, ne Artūras kitas.

Stebi buvusius „tvarkiečius“

Kalbėdamas apie situaciją „Tvarkos ir teisingumo“ gretose, R.Žemaitaitis aiškino, kad iš jos pasitraukus keliems buvusiems lyderiams su Vytautu Kamblevičiumi priešakyje iš viso partiją paliko 23 žmonės.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Arvydas Juozaitis, Vytautas Kamblevičius, Juozas Imbrasas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Arvydas Juozaitis, Vytautas Kamblevičius, Juozas Imbrasas

„Jei per tris mėnesius tik 23, tai nėra daug. Kažkoks judėjimas bus. Aš manau, kad gruodžio mėnesį, jeigu buvę mūsų partijos bendražygiai, kaip jie aiškina, jog jie jau surinkę parašus ir kurs politinę partiją, matyt, gali būti, kad iš „Tvarkos ir teisingumo“ yra žmonių, kurie prisijungia prie jos veiklos. Gali būti, kad kiek nors ir daugiau išeis jų. Reikia, matyt, sulaukti gruodžio pirmos savaitės ir jų pranešimo“, – komentavo R.Žemaitaitis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min