Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dar vienas valstybės tarnautojas stos prieš teismą

Plaktukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Teisėjo plaktukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvusio Tauragės apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėjo laukia teismo procesas: Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams.

Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorui Sigitui Jasevičiui surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota nagrinėti Tauragės rajono apylinkės teismui, teigiama išplatintame pranešime.

52 metų buvęs valstybės tarnautojas kaltinamas piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi bei klastojęs ir panaudojęs dokumentus.

Ikiteisminiu tyrimu nustatyta, kad skyriaus vedėjas, būdamas statinių pripažinimo tinkamais naudoti komisijos pirmininku, 2004 m. liepos 29 d. bei 2005 m. liepos 25 d., apžiūrėjęs vienos Vakarų Lietuvoje įsikūrusios pieninės valymo įrenginius, sūdymo cechą ir kitus statinius, tyčia nenustatė, kad šie objektai yra pastatyti savavališkai, neturint išduotų statybos leidimų, o statinių pripažinimo tinkamais naudoti aktuose tyčia nenurodė duomenų apie faktinę statybų kainą bei padarė kitokių pažeidimų, t.y. piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir tokiais savo veiksmais diskreditavo valstybės tarnautojo vardą.

Be to, jis kaltinamas tyčia suklastojęs tikrus dokumentus – minėtųjų objektų pripažinimo tinkamais naudoti aktus, kuriuose nurodė tikrovės neatitinkančius duomenis apie tai, kad leidimai jiems statyti išduoti, aktus patvirtino savo parašu bei antspaudu ir juos atidavė pieninės direktoriui. Šiais savo veiksmais valdininkas, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, įtariamas padaręs didelės žalos
valstybei.

Už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi įstatymas numato maksimalią laisvės atėmimo bausmę iki ketverių metų, o už dokumento suklastojimą ir panaudojimą, kai padaryta didelė žala valstybei – iki 6 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Teismas
Parašykite atsiliepimą apie 15min