Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugėja neteisėtų įdarbinimų užsienyje

Nedarbas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nedarbas
Šaltinis: 15min
0
A A

Uostamiesčio policija ragina atsargiau rinktis darbą užsienyje.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriuje padaugėjo ikiteisminių tyrimų dėl nusikalstamų veikų, susijusių su neteisėtu asmenų įdarbinimu užsienio šalyse.

Pareiškėjai nurodo, kad skelbimuose apie galimybę įsidarbinti užsienyje už  tarpininkavimo paslaugas yra prašoma nuo 300 iki 1000 Lt užmokesčio. Tačiau žmonės lieka apgauti, jų niekas neįdarbina, vėliau neberandama įdarbinimo paslaugas teikusių įmonių buveinių, atsakingi asmenys vengia bet kokio kontakto. Taip apgaule įgyjami nukentėjusiųjų pinigai.

Dažnai sukčiai prisidengia svetimų įmonių vardais, veikia neturėdami būtinos licencijos.

Licencijas, skirtas užsiimti asmenų įdarbinimu užsienio šalyse, išduoda Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, todėl kiekvienam suinteresuotam asmeniui paprašius, ji turi būti parodyta.

Be to, apie įmonių, kurios užsiima asmenų įdarbinimu užsienio šalyse, veiklą, išduotas licencijas galima sužinoti interneto tinklalapyje www.socmin.lt, skyriuje „Paslaugos, licencijos“.

Policija perspėja, kad būtina atkreipti dėmesį ir į pasirašomose sutartyse numatytus šalių įsipareigojimus, t. y. už kokią paslaugą mokami pinigai: ar už įdarbinimą, ar už konsultavimą, dokumentų paruošimą ir pan.

Dažnai besikreipiantys asmenys nori gauti konkretų darbo pasiūlymą, tačiau pasirašo sutartis, kuriose numatyta suteikti tik konsultavimo, dokumentų paruošimo paslaugas.

Reikėtų žiūrėti ir darbo pasiūlymų teikimo terminą. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min