Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiabučių namų kiemai nėra „niekieno žemė“

Šiukšlių konteineriai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Šiukšlių konteineriai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune, likviduojant Santakos butų ūkį, čia dirbę kiemsargiai atleidžiami. Kiemų jie nebevalys jau nuo balandžio 1 d. Daugiabučių namų gyventojai baiminasi, kad paskęs šiukšlėse, teigiama Aplinkos ministerijos pranešime.

„Teritorijoje esantys statiniai (pėsčiųjų takai, privažiavimo keliai, aikštelės ir kt.) ir želdiniai yra pagrindinio nuosavybės objekto – buto ar kitų patalpų priklausiniai. Šių butų ar kitų patalpų savininkams priklauso ir jų priežiūra, – paaiškino Aplinkos ministerijos sekretorė Jūratė Juozaitienė. – Problema yra ta, kad privatizuojant butus daugiabučiuose namuose, nebuvo teisiškai įforminti šiems namams priskirtini žemės sklypai, išskyrus kooperatinius namus.“

Kaip teigia Jūratė Juozaitienė, žemės sklypai yra suformuoti ir jų ribos apibrėžtos prie naujai pastatytų ir statomų daugiabučių namų. Šias teritorijas prižiūri ir su tuo susijusias išlaidas apmoka šių namų butų ir kitų patalpų savininkai (jų bendrijos ar samdomi administratoriai). Susiklostė nelygiavertės daugiabučių namų savininkų prievolės ir sąlygos tvarkyti ir prižiūrėti prie namo esančią teritoriją.

Ilgą laiką savivaldybių butų ūkio įmonės, prižiūrėjusios privatizuotus daugiabučius namus, prižiūrėjo ir teritorijas prie šių namų priskaičiuodamos butų ir kitų patalpų savininkams atitinkamus mokesčius. Teismai tokius mokesčius pripažino neteisėtais.

Aplinkos ministerija, siekdama supaprastinti teritorijų planavimo dokumentų rengimą, kai formuojami žemės sklypai prie naudojamų pastatų, 2008 metais parengė Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimo ir Žemės įstatymo pakeitimo projektus, kuriems jau pritarė Vyriausybė. Šie projektai bus svarstomi Seimo pavasario sesijoje. Jeigu Seimas pritars, žemės sklypai prie esamų daugiabučių namų bus formuojami pagal žemėtvarkos žemvaldų projektus. Atsižvelgus į susiklosčiusią situaciją, šie projektai būtų rengiami, svarstomi, derinami ir tvirtinami supaprastinta tvarka.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min