Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl mokamų tyrimų – skundai

Į Lietuvą grįžę ir pas gydytoją apsilankyti panorę tautiečiai nustemba, kai jų paprašoma susimokėti.
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Į Lietuvą grįžę ir pas gydytoją apsilankyti panorę tautiečiai nustemba, kai jų paprašoma susimokėti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš užsienio trumpam ar visam laikui grįžę klaipėdiečiai nustemba, ligoninėje išgirdę prašymą susimokėti už paslaugas. Pasipiktinę žmonės skundais ir klausimais užvertė Klaipėdos teritorinės ligonių kasos darbuotojus.

Iš Italijos grįžusiai šeimai teko sumokėti už Klaipėdos vaikų ligoninėje praleistas dienas. Darbo biržoje užsiregistravusi motina nepagalvojo, kad Italijos pilietybę įgijęs jos vaikas Lietuvoje socialinių garantijų neturi.

„Vaikas oficialiai tebegyvena Italijoje ir yra draudžiamas šios šalies. Norėdama gauti nemokamas būtinąsias medicinos paslaugas, šeima turi būti deklaravusi gyvenamąją vietą Lietuvoje arba pateikti Europos sveikatos draudimo kortelę. Šiuo atveju nebuvo nei to, nei ano“, – paaiškino Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) Informatikos ir statistikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Salvinija Andriušienė.

Ji patvirtino kasdien sulaukianti daug skambučių iš žmonių, kuriems neaišku, kaip grįžus iš svečios šalies susimokėti draudimo įmokas. „Yra ir pasipiktinusiųjų, nes jie buvo įpratę grįžę nemokamai išsitirti sveikatą ir vėl išvykti. Dabar to padaryti nebegali. Pasitaiko ir skaudžių atvejų, kai tenka mokėti tikrai daug, tačiau ne visi pagalvoja, kad draudimu reikia pasirūpinti iš anksto, o ne tada, kai užklumpa liga“, – kalbėjo specialistė.

Jos žodžius patvirtino ir Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausioji gydytoja Klaudija Bobianskienė. „Jeigu vaikai neapdrausti, tėvai turi mokėti. Ne visi rūpestingi, yra nemažai tokių, kurie atvyksta į ligoninę be pasų, be dokumentų, tikina, jog pamiršo, tačiau kartais bando ir gudrauti. Į rankinę juk neįlįsi, nepatikrinsi. Tačiau būtinąją pagalbą vaikams suteikiame visada, čia diskusijų negali būti“, – užtikrino K.Bobianskienė.

Šį pavasarį įsigaliojus naujajam apdraustųjų asmenų registrui teritorinės ligonių kasos ėmėsi dar griežčiau kontroliuoti, kaip teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos. Paaiškėjo, kad tūkstančiai pacientų vis dar nemokamai gydosi savo poliklinikoje, nors Lietuvoje seniai nebegyvena. Patikslinus pacientų sąrašus, šie asmenys išbraukti, o pirminės sveikatos priežiūros centrai neteko dalies finansavimo.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per 2009 m. iš Klaipėdos miesto 2009 metais svetur išvyko 3 tūkst. 821 žmogus, 2010 m. – 7 tūkst. 670 žmonių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min