Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 vasario 17d. 11:02

Dėl poeto Justino Marcinkevičiaus mirties skelbiamas dviejų dienų gedulas (papildyta 15.50 val., patikslintos valandos)

Justinas Marcinkevičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Justinas Marcinkevičius
Tautos dainius Justinas Marcinkevičius bus pašarvotas Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje, o palaidotas Antakalnio kapinėse.

Tai ketvirtadienį nusprendė Vyriausybėje posėdžiaudama valstybinė komisija, organizuojanti poeto laidotuves. Kaip naujienų portalui 15min.lt sakė komisijos pirmininko premjero Andriaus Kubiliaus atstovė spaudai Jarda Paukštienė, dėl J.Marcinkevičiaus mirties šalyje nuo rytojaus 7 val. ryto iki šeštadienio 22 val. skelbiamas gedulas.

Trečiadienį mirusio poeto laidotuvės numatomos šeštadienį 14 val. Pasak J.Paukštienės, priimdama sprendimus dėl atsisveikinimo su rašytoju scenarijaus komisija pirmiausiai atsižvelgia į artimųjų pageidavimus.

Papildyta 11.25 val. ir 15.50 val. Vyriausybė praneša, penktadienį nuo 15 val. iki 22 val. ir šeštadienį nuo 8 iki 13 val. su poetu bus galima atsisveikinti visiems Lietuvos žmonėms.  

Posėdyje ketvirtadienį svarstyta, kad velionis galėtų būti pašarvotas Šv. Jonų bažnyčioje, tačiau artimieji ir bažnyčia suderino, kad kūnas bus pašarvotas Mokslų akademijoje.

Laidotuvės vyks šeštadienį 14 val. Poetas amžinojo poilsio atguls Antakalnio kapinėse, netoli Sausio 13–osios aukoms skirto memorialo. Šeštadienį ryte 9 val. Vilniaus arkikatedroje Jo Eminencija kardinolas Audrys Juozas Bačkis aukos šv.Mišias už J.Marcinkevičių.

Kūnas į maldos namus nebus nešamas, bet laidotuvės bus bažnytinės.

Į kapines velionį lydės kunigas Gintaras Petronis – toks buvo poeto ir jo žmonos pageidavimas.

„Tas, kas pageidaus, galės lydėti poetą iki pat kapinių, o šeimos nariams, jeigu reikės, bus užtikrintas transportas“, – pasakojo kancleris D.Matulionis. Jis taip pat patvirtino, kad visas laidotuvių išlaidas padengs valstybė.

Vyriausybės posėdyje ketvirtadienį taip pat pakoreguotos žymių Lietuvos visuomenės veikėjų ir valstybės lėšomis laidojamų asmenų laidojimo išlaidų padengimo taisyklės. Jos iki šiol numatė, kad dengiamos išlaidos negali viršyti 75 bazinių socialinių išmokų (9750 litų). Vyriausybė nustatė, kad ši riba galioja tais atvejais, kai Ministrų kabinetas nenustato kitaip. J.Marcinkevičiaus laidotuvių atveju numatoma dengti visas išlaidas.

Galutinį laidotuvių scenarijų komisija ketinama patvirtinti penktadienį.

Paskelbus gedulą ant pastato yra keliama Lietuvos valstybinė vėliava su gedulo ženklu – prie vėliavos koto prisegamas 10 centimetrų pločio juodas kaspinas, kurio galai siekia vėliavos apačią.

Jeigu vėliava iškelta prie pastato ant stiebo, ji nuleidžiama iki trečdalio stiebo ilgio. Atkreiptinas dėmesys, kad vėliava tokiu būdu pirmiausiai pakeliama iki aukščiausios stiebo vietos, paskui nuleidžiama per vienos vėliavos plotį. Jeigu su Lietuvos valstybės vėliava iškeltos kitos vėliavos, jas rekomenduotina nuimti.

Teisės aktai nereglamentuoja, kaip privalu elgtis gedulo laikotarpiu, tačiau tradiciškai suprantama, kad reikia laikytis rimties.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:31
01:42
45:27

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min