Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 9d. 13:12

Dėl suniokotos bažnyčios – paveldosaugininko atleidimas

Suniokota Šv.Jurgio bažnyčios sienų tapyba tapo paveldosaugininko Rimanto Bitino atleidimo priežastimi.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Suniokota sienų tapyba perpildė KPD vadovybės taurę – buvo atleistas Vilniaus teritorinio padalinio vadovas.

Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorė Diana Varnaitė nusprendė atleisti Vilniaus teritorinio padalinio vedėją Rimantą Bitiną dėl nuolatinio pareigų nevykdymo – kultūros paveldo nesaugojimo. Tokių sankcijų imtasi po to, kai paaiškėjo, kad prieš trejus metus barokinėje Šv. Jurgio bažnyčioje ir Karmelitų vienuolyne savavališkai sumontuota priešgaisrinės signalizacijos sistema.

KPD vadovė teigė, kad atėjo laikas išvalyti šią struktūrą nuo tarnautojų, kurie atėjo ne ginti kultūros paveldą ir viešąjį interesą, o siekti kitų tikslų. „Prieštaringais sprendimais pagarsėjęs Vilniaus teritorinio padalinio vedėjas Šv. Jurgio bažnyčios atveju priėmė sprendimą ne ieškoti tų, kurie padarė žalą šiai šventovei 2008 metais įrengdami priešgaisrinę signalizaciją, o juos dangstyti. Ir tai jau ne pirmas atvejis“, – sakė D.Varnaitė.

Prieš trejus metus bažnyčioje, kurioje šiuo metu yra įrengta M.Mažvydo bibliotekos knygų saugykla, buvo įrengta priešgaisrinė signalizacija nesuderinus projekto, negavus reikiamų leidimų – darbai, anot KPD vadovės, buvo atlikti savavališkai.

„Vilniaus teritorinis padalinys, kuriam vadovavo R.Bitinas, per trejus metus nesugebėjo nė karto aplankyti tokio reikšmingo ir iškilaus paminklo. Šitų savavalių, vandališkų darbų jie net nematė. Bet kai paaiškėjo, kad bažnyčioje sužalota vertinga sieninė tapyba, nukaltas dekoruotas tinkas, iškaltos skylės XVIII a. sieninėje tapyboje, įrengti davikliai ant sieninės tapybos, pareikalavome iš R.Bitino imtis labai reikšmingų veiksmų, pareikalavome taikytis teisės aktuose numatytas sankcijas. Bet visos pastangos buvo skirtos ne tam, kad pažeidėjai būtų išaiškinti, o tam, kad jie būtų dangstomi“, – tvirtino D.Varnaitė.

Visos pastangos buvo skirtos ne tam, kad pažeidėjai būtų išaiškinti, o tam, kad jie būtų dangstomi, – tvirtino D.Varnaitė.KPD teigimu, tris mėnesius R.Bitino vadovaujamas KPD padalinys skyrė pastangas įrodyti, kad žala nėra padaryta, laidai išvedžioti dar tarybiniais metais įrengtos elektros instaliacijos vietose, o ne aiškinosi pažeidėjus ir jiems taikė sankcijas.

Bažnyčioje įsikūrusių M.Mažvydo bibliotekos Antrųjų rūmų darbuotojai teigė darbus patikėję konkursą laimėjusioms bendrovėms, todėl patys nesijaučia esantys atsakingi dėl pastatui padarytos žalos.

Su pačiu R.Bitinu 15min.lt susisiekti nepavyko – jo telefonas buvo išjungtas.

R.Bitinui KPD vadovybė turėjo ir daugiau priekaištų. Vienas rimčiausių – esą jis dangstė pažeidėjus, netinkamai restauravusius į Aušros Vartų koplyčią vedančius laiptus.

Įsakymą dėl atleidimo D.Varnaitė pasirašė šį pirmadienį, tačiau R.Bitinas dar dirba departamente – perduoda savo darbus kolegoms. Į jo vietą naujas padalinio vadovas bus paskirtas po konkurso. KPD vadovai neabejoja, kad R.Bitinas sprendimą atleisti jį iš darbo skųs teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min