Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 11d. 17:38 , Atnaujinta: 2019 vasario 11d. 18:27

Dėl „Vilniaus nacionalinio stadiono“ bendrovės Vilniaus savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą

„Vilniaus nacionalinis stadionas“ vizija
„Vilniaus nacionalinis stadionas“ vizija

Vilniaus savivaldybės administracija pirmadienį raštu kreipėsi į prokuratūrą dėl bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ galimai nusikalstamos veikos. Bendrovė, dalyvaudama daugiafunkcio komplekso konkurse, dar prieš pateikdama preliminarųjį pasiūlymą ir jo paaiškinimus, galimai žinojo, kad Lenkijos kompanija „Budimex“ ir investicijų bendrovės „BaltCap“ fondai nebus projekto partneriai.

Žiniasklaidai išplatintame pranešime rašoma, kad savivaldybės administracijai tai patvirtino pastarųjų bendrovių atstovai. Abu „Vilniaus nacionalinio stadiono“ įvardinti konkurso partneriai savo bendradarbiavimą su juo buvo nutraukę jau gerokai anksčiau. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vertinimu, melaginga informacija apie savo veiklą turi nusikalstamos veikos požymių.

„Vilniaus nacionalinis stadionas“ savo pasiūlyme ir paaiškinimuose teikė melagingą informaciją apie savo veiklą ir turtą, taip siekdamas galimai apgaule laimėti koncesijos konkursą ir sudaryti sutartį, kurios vertė – beveik 90 mln. eurų. Itin nesąžiningais ir piktybiniais veiksmais minėta bendrovė galimai kėsinosi padaryti didžiulę žalą viešajam interesui, nes tai yra Vyriausybės, ES struktūrinių fondų ir Vilniaus miesto savivaldybės lėšos. Užkirsti kelią galimam nusikaltimui ir pasekmėms pavyko tik dėl itin didelio atidumo ir glaudaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo“, – sako administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Nacionalinis stadionas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Nacionalinis stadionas

Pranešime nurodoma, kad tai ne vieninteliai nesąžiningi ir piktybiški „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veiksmai. Be galimo spaudimo per informavimo priemones ir galimai tokiam spaudimui netgi pasitelktų politikų, „Vilniaus nacionalinis stadionas“ bandė piktnaudžiauti ir procesinėmis priemonėmis. Jis neteisėtai kreipėsi į teismą, prašydamas išduoti vykdomąjį raštą dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimo, kuriuo suteikiančiosios institucijos buvo įpareigotos priimti ir įvertinti „Vilniaus nacionalinio stadiono“ preliminarų pasiūlymą, įvykdymo.

Tuo pačiu, nelaukdamas teismo atsakymo, „Vilniaus nacionalinis stadionas“ lygiagrečiai kreipėsi į antstolį dėl LAT sprendimo vykdymo. Tokiais būdais „Vilniaus nacionalinis stadionas“ siekė nesąžiningai pasinaudoti procesinėmis priemonėmis ir bent jomis užvilkinti koncesijos konkursą.

Pirmadienį vakare VNS direktorius Renatas Načajus atsakė, kad tokį savivaldybės elgesį vertina, kaip siekį įbauginti ir susidoroti, ir tuo pačiu nukreipti dėmėsį nuo P. Poderskio galimai neteisėtų veiksmų.

„Kaip ne kartą jau minėjau, nuolatos buvome kliūtimi ir nuolat buvo siekiama mus pašalinti. Esu ramus, kadangi jokių nusikalstamų veikų nepadariau. Tikiuosi, kad institucijos išanalizuos visą situaciją ir bus įvertinti visi neteisėti veiksmai, kurių buvo imtasi prieš mus“, – 15min teigė R.Načajus.

Praeitą savaitę R.Načajus piktinosi bandymais jo vadovaujamą bendrovę pašalinti iš konkurso dar kartą.

„Tai nėra pirmas bandymas išmesti UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ iš konkurso. Tai jau buvo daryta praėjusių metų pradžioje, tačiau spalio mėnesį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą mus sugrąžinti ir įpareigojo konkurso komisiją priimti dar 2017 m. gruodžio 8 d. į viešųjų pirkimų sistemą įkeltą preliminarų pasiūlymą, įvertinti jo atitiktį koncesijos konkurso sąlygoms ir spręsti dėl tolesnio mūsų dalyvavimo bei konkurso rezultatų.

Deja, buvome pašalinti iš konkurso antrą kartą, šįkart prisidengiant kaltinimais dėl galimai melagingos informacijos pateikimo. Du kartus kreipėmės į komisiją, prašydami pateikti informaciją ir dokumentus, kuriais yra grindžiamas komisijos sprendimas mus pakartotinai pašalinti iš konkurso. Deja, nesulaukėme jokio atsakymo, nors ši informacija būtina rengiant pretenziją dėl sprendimo ir, jeigu pretenzija būtų atmesta, kreipiantis su ieškiniu į teismą.

Nepaisant aukščiau išdėstytų aplinkybių, pateikėme komisijai pretenziją dėl priimto sprendimo, tikimės, kad ji bus išnagrinėta objektyviai“, – buvo teigiama raštu pateiktame R.Načajaus komentare.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie 15min