Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 26d. 07:00

Dešimt buvusių Seimo narių tapo pagalbininkais: A.Palioniui talkins G.Kirkilas, P.Gražuliui – N.Puteikis

Padėjėjais pradėję dirbti buvę Seimo nariai
15min nuotr. / Padėjėjais pradėję dirbti buvę Seimo nariai

Net dešimt buvusių parlamentarų įsidarbino naujos kadencijos Seimo narių padėjėjais. Buvęs premjeras, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas padės netrukus žemės ūkio ministro posto neteksiančiam parlamentarui Andriui Palioniui, o Centro partijos-tautininkų pirmininkas Naglis Puteikis tapo vienmandatininko Petro Gražulio pagalbininku.

Nuo naujos kadencijos Seimo narių priesaikos praėjo beveik dvi savaitės, tačiau net 21 parlamentaras dar nespėjo susirasti nė vieno padėjėjo ir dirba vieni.

Tuo metu kiti Seimo nariai padėjėjų dairėsi tarp buvusių parlamentarų, partijos kolegų ir net partijos kolegų giminaičių. Štai konservatorė Paulė Kuzmickienė, dirbsianti Sveikatos reikalų komitete, padėjėja įdarbino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nario, Vilniaus vicemero Valdo Benkunsko žmoną operos solistę Vismantę.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Šventės akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Šventės akimirka

Nė vieno padėjėjo dar neturi Laisvės partijos atstovai – kandidatas į susisiekimo ministrus Kasparas Adomaitis ir Monika Ošmianskienė, konservatoriai Kristijonas Bartoševičius, Liuda Pociūnienė, Jonas Gudauskas, Mykolas Majauskas, Antanas Čepononis, Mindaugas Skritulskas, Linas Slušnys ir Seimo vicepirmininke tapusi Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Be pagalbininkų kol kas dirba „darbietis“ Viktoras Fiodorovas ir „socialdarbietis“ Jonas Pinskus, „valstiečiai“ Ligita Girskienė, Algirdas Stončaitis, Giedrius Surplys ir netrukus ministrų postų neteksiantys Linas Kukuraitis bei Kęstutis Mažeika, Šiauliuose išrinktas Domas Griškevičius, socialdemokratai Orinta Leiputė ir Eugenijus Sabutis.

Kiti parlamentarai savo ruožtu padėjėjų ieškojo tarp buvusių Seimo narių. Seimo narių padėjėjais sutiko įsidarbinti net partijų pirmininkai.

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas G.Kirkilas talkins partijos kolegai A.Palioniui, Centro partijos-tautininkų lyderis N.Puteikis – jokiai partijai neatstovaujančiam P.Gražuliui, o Liaudies partijos kandidatų sąrašo vedlė Nendrė Černiauskienė, kaip jau skelbta, tiesia pagalbos ranką rinkimuose savarankiškai dalyvavusiam buvusiam Biržų merui Valdemarui Valkiūnui.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Naglis Puteikis ir Gediminas Kirkilas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Naglis Puteikis ir Gediminas Kirkilas

Taip pat jau pranešta, kad Zigmantui Balčyčiui talkins buvęs Seimo narys ir buvęs teisingumo ministras Juozas Bernatonis, o „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui padės net du buvę parlamentarai Artūras Skardžius ir Vilija Filipovičienė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilija Filipovičienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilija Filipovičienė

Tačiau aiškėja, kad daugiausia buvusių savo partijos parlamentarų padėjėjais įdarbino „valstiečiai“.

Kabėjimu ant šakos ir kelionės į Provansą organizavimu praėjusią kadenciją pagarsėjusi buvusi Seimo narė Levutė Staniuvienė padės „valstiečiams“ parlamentarams Valiui Ąžuolui ir Antanui Vinkui.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Levutė Staniuvienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Levutė Staniuvienė

Buvusi parlamentarė Vida Ačienė talkins taip pat dviem naujos kadencijos „valstiečiams“ iškart. Ji įrašyta tarp naujos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnės Aušrinės Norkienės ir Eugenijaus Jovaišos padėjėjų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vida Ačienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vida Ačienė

Pastarajam taip pat gelbės buvęs parlamentaras Arūnas Gumuliauskas, o A.Norkienė, be V.Ačienės, į pagalbininkus dar pasikvietė ir Audronę Jankuvienę. A.Jankuvienė taip pat padės ir Rimantei Šalaševičiūtei.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Audronė Jankuvienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Audronė Jankuvienė

Iš naujo padėjėjos ieškoti teks buvusiam Seimo pirmininko pavaduotojui Arvydui Nekrošiui ir kadenciją baigiančiam sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai. Jie abu padėjėja buvo įdarbinę Astą Kubilienę, kuri dabar turi gauti Seimo narės mandatą vietoj parlamentą palikusio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aurelijus Veryga, Asta Kubilienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aurelijus Veryga, Asta Kubilienė

Prieš ketverius metus portalui 15min R.Karbauskis tvirtino, kad su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga išrinkti parlamentarai į padėjėjus nedarbins partinių žmonių pagal sąrašą.

„Pas mus nėra partinių sąrašų. Ir tą mes sakėme labai aiškiai. Mes neturime eilės laukiančių partiečių, kuriems reikia sudaryti sąlygas užimti kažkokias pozicijas. Nei Vyriausybėje, nei Seime, nei dar kur nors. Mes nežinojome, kiek turėsime Seimo narių, o dabar labai ramiai mes tą visą reikalą susidėliosim. Jie atsiras, tie padėjėjai, bet mes laikomės savo nuostatos, kad partinis bilietas nieko nereiškia. Reiškia kompetencija, galimybės“, – 2016 m. lapkritį teigė R.Karbauskis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min