TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dilema: kam vežioti rajono vaikus?

Mokyklinis autobusas
BFL/Sauliaus Žiūros nuotr. / Transporto išlaidų kompensavimo įstatymas numato, jog rajono vaikų atvežimo kompensavimu turi pasirūpinti ta savivaldybė, į kurios mokyklą vežamas vaikas,
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį uostamiesčio savivaldybės taryba sprendė rajono moksleivių, lankančių Klaipėdos ugdymo įstaigas, vežimo ir kelionės išlaidų kompensavimo tvarką.

Esą 2003 metų savivaldybės Švietimo skyriaus nuostatos nebeatitinka šių dienų poreikio, tad skyrius pateikė tarybai spręsti, ar pritarti naujosioms nuostatoms, pagal kurias savivaldybė įsipareigoja už moksleivių atvežimą mokėti iš miesto biudžeto.

Pasak Švietimo skyriaus vadovės Laimos Prižgintienės, į Klaipėdos mokyklas, globos namus ir specialias mokymo įstaigas šiemet buvo vežami 732 mokiniai. Bilietams kompensuoti per metus reikia apie 100 tūkst. litų, dar 62 tūkst. litų išlaidų tenka už geltonųjų autobusiukų paslaugas, kuriais atvežami 158 mokiniai.

Pasikeitus transporto lengvatų įstatymui, numatyta, jog už šias paslaugas moka ta savivaldybė, kurios mokyklą lanko vaikas. Pavyzdžiui, jei moksleivis, gyvenantis Kretingoje, lanko Klaipėdos ugdymo įstaigą, už jo atvežimą moka Klaipėdos savivaldybė.

Kai kurie tarybos nariai išreiškė nuomonę, jog tokiai tvarkai esą galima pritarti tik tuomet, kai už šias paslaugas bus grąžinti pinigai į miesto biudžetą, o kol to nėra – vaikų atvežimo į ugdymo įstaigas išlaidomis turi rūpintis tos savivaldybės, iš kurių atvyksta vaikai.

„Šiandien yra 540 vaikų iš aplinkinių rajonų, kurie lanko Klaipėdos mokyklas, vadinasi, mes išlaikome vieną mokyklą. Tai miestui per metus kainuoja apie 1 milijoną litų“, – pastebėjo vicemerė Judita Simonavičiūtė. Politikės nuomone, rajonų vaikai turėtų lankyti rajonų mokyklas. Taip būtų skatinamas ir mokytojų etatų rajonų mokyklose išlaikymas.

Tokiam siūlymui nepritarė politikas Kęstutis Gapšys, kuris teigė, jog vertėtų skatinti rajonų vaikus lankyti Klaipėdos mokyklas dėl tos pačios priežasties – taip išlaikomos pedagogų, tiesa, Klaipėdos, darbo vietos.

„Jei vaikų bus mažiau, už komunalines paslaugas vis tiek mokėsime tiek pat. Turime skatinti vaikus iš rajonų atvažiuoti mokytis pas mus“, – sakė tarybos narys. Jis priminė, jog vienas vaikas „atsineša“  3 tūkst. litų moksleivio krepšelį.

Taryba naujoms nuostatoms pritarė su sąlyga, jog Švietimo skyrius parengs transporto lengvatų įstatymo pataisos projektą, kurį siūlys Finansų, Švietimo ir Susisiekimo ministerijoms. Pagal jį moksleivių vežimo išlaidos turėtų priklausyti rajonų savivaldybėms.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vaikas
Parašykite atsiliepimą apie 15min