TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Direktorių teis už didelės vertės turto pasisavinimą

Naujoji Klaipėdos autubusų stotis turi pradėti veikti jau rugpjūtį.
G.Kubiliūtės nuotr. / Statybos darbais užsiimančios bendrovės vadovas apgaulingai tvarkė apskaitą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl padaryto sunkaus nusikaltimo artimiausiu metu į teisiamųjų suolą sės vienos Klaipėdos uždarosios akcinės bendrovės vadovas.

Klaipėdos apygardos prokuratūra kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos skyriaus pareigūnais baigė ir Klaipėdos apygardos teismui trečiadienį perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo.
 
Kaltinimai byloje pareikšti jau tris kartus už ankstesnius finansinius nusikaltimus teistam 42 metų bendrovės „Adatas“ direktoriui D. S.
 
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, statybos darbais užsiimančios firmos vadovas 2007 metais iš bendrovės sąskaitos pagal grynųjų pinigų nuėmimo čekius nuolat nuiminėjo įvairias pinigų sumas, jų į įmonės kasą neįnešė, kasos pajamų orderių neišrašinėjo  bei jokiais finansiniais dokumentais nepagrindė  grynųjų pinigų panaudojimo. Nustatyta, kad tokiu būdu per aštuonis mėnesius direktorius iš bendrovės pasisavino beveik 250 tūkst. litų. 

G.Kubiliūtės nuotr./Naujoji Klaipėdos autubusų stotis turi pradėti veikti jau rugpjūtį.
Statybų bendrovės vadovui gresia 10 metų nelaisvės.

Be to, jis kaltinamas ir apgaulingu apskaitos tvarkymu. Direktorius, būdamas atsakingas už bendrovės finansinę veiklą, į buhalterinę apskaitą neįtraukdavo ir neužregistruodavo įvairių ūkinių finansinių operacijų, pavyzdžiui, gautų pajamų už suteiktas paslaugas, nefiksuodavo mokėjimų pavedimų, neteisingai tvarkė darbo užmokesčio žiniaraščius ir pan. Pasisamdęs šiam darbui atlikti finansininkę, jai pinigų nemokėjo, todėl moteris iš darbo buvo priversta išeiti savo noru.
 
Dėl itin netvarkingos bendrovės buhalterinės apskaitos iš dalies neįmanoma nustatyti bendrovės „Adatas“ veiklos, turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros.
 
„Stebina tai, jog bendrovės direktorius nepasimokė iš ankstesnių savo klaidų – jis jau tris kartus teistas už finansinius bei turtinius nusikaltimus, t.y. už aplaidų buhalterinės apskaitos tvarkymą, duomenų „Sodrai“ ir Mokesčių inspekcija nepateikimą bei turtinės žalos padarymą apgaule. Visais atvejais teismas jam skyrė nemažas pinigines baudas, tačiau tai kaltinamojo nesustabdė nuo naujų nusikalstamų veikų darymo“, – sakė valstybinį kaltinimą byloje palaikysiantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Linas Kiaurakis.
 
Pasak prokuroro, šįkart kaltinamojo greičiausiai laukia griežtesnė bausmė: didelės vertės svetimo turto pasisavinimas priskiriamas sunkių nusikaltimų kategorijai, o įstatymas už tai numato laisvės atėmimo bausmę iki 10 metų.
 
Valstybinė mokesčių inspekcija byloje pareiškė 100 tūkst. litų civilinį ieškinį. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min