Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 30d. 10:20

Diskusija: ar Baltarusija nauja Kaliningrado sritis Lietuvos rytuose, ar vis dar suvereni valstybė

Andrejus Dynko
Nuotrauka iš „Facebook“ / Andrejus Dynko

Astravo elektrinės problema kaip tamsus debesis aptemdė Lietuvos ir Baltarusijos santykius. Žinios iš šios šalies Lietuvos žmonių beveik nepasiekia. Kas dar be Astravo elektrinės statybos vyksta istoriškai Lietuvai artimiausios kaimynės žemėje? Apie tai – pokalbis iš ciklo „Lietuviškos Atlantidos paieškos“, kuris įvyks spalio 2 d., 17.30 val., Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Šios diskusijos svečias – Andrejus Dynko, žinomas Baltarusijos intelektualas, internetinio portalo „Nasha Niva“ leidėjas, kuris po 2006 m. protestų buvo įkalintas, o už kūrybinę veiklą 2003 m. tapo pirmuoju ne Čekijos piliečiu apdovanotu Hanno R. Ellenbogeno premija (kitais šios premijos laureatais buvo Madeleine Albright, Adamas Michnikas ir kt.).

Su svečiu kalbėsis žinomas Lietuvos politologas, Baltarusijos ekspertas Vytis Jurkonis. Pokalbis vyks lietuvių kalba su sinchroniniu vertimu iš baltarusių kalbos.

Renginio organizuoja Jerzy Giedroyco dialogo ir bendradarbiavimo forumas, Martyno Mažvydo biblioteka, lietuvių PEN centras, Leonido Donskio fondas.

„Lietuviškos Atlantidos paieškos: Lietuva regione, regionas Lietuvoje“ – taip skambiai pavadintas naujas pokalbių ciklas, kuriame Vilniuje susitiks kaimyninių šalių kultūros įžymybės. Kaip sako šio ciklo sumanytojas, istorikas prof. Alvydas Nikžentaitis, jokių imperinių sumanymų čia nėra, tik noras rasti tai, kas sieja kaimynus – lietuvius, lenkus, ukrainiečius, baltarusius.

Ciklas startavo liepos 3 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:00
55:42
02:26

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min