Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 21d. 13:53

Drevernos uostą skalauja vanduo: „Čia taip kas antrą dieną“

Vanduo Drevernos uosto darbuotojų jau nestebina.
Drevernos uosto nuotr. / Vanduo Drevernos uosto darbuotojų jau nestebina.

„Čia taip kas antrą dieną“, – šypsosi Drevernos uosto administratorius Admontas Samalius, pasakodamas apie vandenį, vėjo atginamą į uostelį. Jo teigimu, vanduo uosteliui negrūmoja, o jį tik papuošia. Pabuvojęs vos keletą valandų jis ima ir nuslūgsta, tad rudenį ir žiemą tai itin dažnas reiškinys.

Antradienio paryčiais pūtęs pietvakarių vėjas į uostelį atginė vandens, buvo apsemti pėsčiųjų takeliai, vandenyje atsidūrė ir suoleliai.

„Meditacijos suoliukas tarp vėjų ir vandenų“, – toks prierašas atsidūrė po nuotrauka socialiniame tinkle.

Anot A.Samaliaus, nuotrauką padarė baro darbuotojas. Vaizdas darytas ties apžvalgos bokštu.

„Vanduo pakilęs, nes pietvakarių vėjas papūtė naktį ir pripūtė vandens, užpylė takelius, bet pasisuko į šiaurės vakarus ir jo nebeliko. Čia kelių valandų reikalas. Kad būtų didelis potvynis, reikia kad pūstų pusdienį ar dieną ir ne mažiau kaip 18–19 m/s, tada pripučia vandens ir jis laikosi pakilęs. Bet užtenka į vakarus ar šiaurės vakarus vėjui pasisukt ir vanduo nukeliauja į marias, – pasakojo administratorius. – Tai vėjo atgintas vanduo. Pučia nuo Nidos Drevernos link, čia išilgai marios. Per Klaipėdos „butelio kakliuką“ nespėja patekti vanduo į jūrą, o kai pasisuka vėjas iš vakarų, nebėra stūmimo, spėja į jūrą nukeliauti, akyse nuslūgsta.“

A.Samalius sako, jog nuotraukas išvydę žmonės skuba pasigrožėti reginiu, tačiau būna, kad ir nespėja atvykti, nes vanduo jau būna atslūgęs.

„Nuotraukose atrodo, kad viskas plaukia, bet šiaip čia eilinis reiškinukas. Keliskart buvo aukštesnis vanduo, nesulyginamai su šiandien“, – sakė administratorius.

Nameliuose apsistoję svečiai esant pietvakarių vėjui pro langą stebi unikalų vaizdą – vanduo priartėja prie pat jų. Retai tokį reiškinį išvystantys poilsiautojai grožisi gamtos reiškiniais.

Temos: 3 Vėjas Vanduo Uostas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min