Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 lapkričio 14d. 16:16

Ekonomikos komitetas pritarė galimybei vykdyti kombinuotus keleivių vežimus

Kenos geležinkelio stotis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Traukinys
Trečiadienio posėdyje Seimo Ekonomikos komitetas svarstė ir bendru sutarimu pritarė Transporto veiklos pagrindų įstatymo Geležinkelių transporto kodekso straipsnių pakeitimo ir Kodekso papildymo straipsniu įstatymo projektams. Jais  siūloma numatyti galimybę geležinkelio įmonėms (vežėjams) pačioms ar pasitelkiant keleivius kelių transporto priemonėmis vežančius vežėjus vietiniuose maršrutų, kuriais važiuoja daugiausia keleivių, ruožuose keleivius vežti traukiniais, o likusiuose – autobusais. 

Žiniasklaidai išplatintame pranešime pažymėtina, kad kombinuotojo keleivių vežimo tikslas – sudaryti palankias sąlygas keleiviams naudotis viešuoju transportu, su vienu bilietu keliaujant ilgus atstumus Lietuvoje ir lengviau pasiekti tas vietas, kur nenutiesti geležinkelio bėgiai. Keleiviai traukiniais būtų vežami kelių savivaldybių ar net visą Lietuvos Respublikos teritoriją kertančiais maršrutais, o autobusais keleiviai būtų pavežami tik iki galinės maršruto stotelės.

Taip pat komitetas pritarė siūlymui įteisinti galimybę autobusais pavežėti ir tuos keleivius, kurie nesinaudoja kombinuotu vežimu, t.y. – nevažiuoja geležinkeliu, o įlipa tik į autobusą, kuris skirtas toliau vežti traukiniu atvykusius keleivius. Tokia paslauga būtų galimybė pasinaudoti tik tuo atveju, jei sulaipinus kombinuoto vežimo keleivius liktų laisvų vietų.

Priėmus įstatymų projektus, būtų sudarytos teisinės sąlygos optimizuoti viešųjų keleivių vežimo geležinkelių transportu paslaugų teikimą ir toliau užtikrinti bendrus visuomenės interesus tenkinančių, nenutrūkstamų, reguliarių ir atitinkamo masto transporto viešųjų paslaugų teikimą. Taip pat būtų sudarytos prielaidos mažinti valstybės biudžeto lėšų, skiriamų geležinkelio įmonės (vežėjo) nuostoliams, patirtiems teikiant viešąsias keleivių vežimo geležinkelių transportu paslaugas, kompensuoti, dydį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

25:11
10:24
04:58

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min