Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 10 15

Ekspertai parengė dėl homofobijos apraiškų kritikuojamo Nepilnamečių apsaugos įstatymo pataisas

Prezidentės Dalios Grybauskaitės sudaryta ekspertų darbo grupė parengė kritikų homofobišku vadinamo Nepilnamečių apsaugos įstatymo pataisas, pagal kurias turėtų būti keičiamos nuostatos, ribojusios informacijos apie homoseksualius santykius skleidimą.
Penktadienio vidurdienį šalia Prezidentūros keliasdešimt jaunuolių su Lietuvos ir gėjų vėliavomis piketavo prieš Seimo priimtą naują Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą.
Nepilnamečių apsaugos įstatymas sukėlė daug aršių diskusijų. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prezidentūros atstovai patvirtino, kad bus siūloma keisti labiausiai kritikuotą kitąmet turinčio įsigalioti įstatymo normą, kad nepilnamečių vystymuisi neigiamą poveikį darančia informacija laikoma tokia informacija, „kuria propaguojami homoseksualūs, biseksualūs ar poligaminiai santykiai“.

Vietoj jos turėtų būti įtraukta nuostata dėl informacijos, kuri gali kelti grėsmę nepilnamečio, ir ypač mažamečio, seksualiniam neliečiamumui nepriklausomai nuo to, kokie – homoseksualūs, heteroseksualūs ar kitokie – lytiniai santykiai ar jų skatinimas keltų tokią grėsmę.

Siūlomas Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo informacijos poveikio įstatymo pataisų projektas galutinai buvo suderintas šią savaitę. Prezidentės vyriausioji patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė BNS sakė, kad teisės akto projektas Seime bus įregistruotas artimiausiu metu, vėliausiai – kitos savaitės pradžioje.

Liepos mėnesį prezidentė dekretu į darbo grupę įstatymui tobulinti įtraukė Vilniaus universiteto profesorių teisininką Vytautą Mizarą ir docentą Dainių Pūrą, Mykolo Romerio universiteto profesorių Gediminą Mesonį ir docentę Editą Žiobienę, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininką Dainių Radzevičių.

Nors tikslios siūlomų pakeitimų formuluotės, kol bus pateiktos Seimui, neviešinamos, teigiama, kad projektu taip pat bus plečiamos žurnalistų etikos inspektoriaus funcijos atliekant prevencinę ir analitinę veiklą.

Europos Parlamentas rugsėjį paragino Lietuvos Seimą pakeisti įstatymą, jį taip pat kritikavo nevyriausybinės organizacijos „Amnesty International“ ir „Human Rights Watch“. Įstatymo rėmėjai tvirtina, kad jis gina krikščioniškąsias vertybes. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius