-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2008 08 13

Emigracijos bangos – svetur ir atgal

Įdarbinimo agentūros jau skaičiuoja pirmąsias „kregždes“, grįžtančias iš sezoninių darbų Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse. Pasak agentūrų ir darbo rinkos specialistų, šiemet nemažai išvykusiųjų svarsto perspektyvą į Lietuvą nebegrįžti, tuo tarpu prieš 5–6 metus išvykę tautiečiai, atvirkščiai, kraunasi lagaminus namo.
migracija
migracija / G.Savicko/BFL nuotr.
Temos: 1 Emigracija

„Kaip ir pernai bei užpernai, didžiausią norinčiųjų išvykti uždarbiauti į užsienį dalį sudaro jaunimas bei studentai. Tiesa, šiemet šiek tiek keitėsi tokių kelionių kryptys“, – pasakojo įdarbinimo agentūros „East West Consulting“ programų koordinatorė Julija Kubova. Pasak jos, šią vasarą populiariausios šalys tarp sezoninių uždarbiautojų buvo Ispanija, Graikija ir Islandija.

Apskritai žmonės, rinkdamiesi, kur dirbti, renkasi ekonomiškai stipresnes valstybes. Sakė T.Toleikis.

Anglija, Airija nebe tokios populiarios. Nesikeičia tik darbų pobūdis: sezoniniai uždarbiautojai dažniausiai įsidarbina aptarnavimo, vaikų priežiūros srityse“, – sakė J.Kubova. Pasak jos, išvykdami lietuviai tikisi bent jau 700–800 eurų atlyginimo. „Kitas dalykas, kad nemažai išvykusiųjų nebegrįžta. Kol kas dar sunku pasakyti tikslius skaičius – jie paaiškės tik rugsėjį, tačiau manome, kad į Lietuvą gali nebegrįžti apie pusė išvažiavusiųjų“, – teigė J.Kubova.

„Informacijos apie sezoninį darbą užsienyje pas mus dažniausiai prašo jaunimas, daugiausia – studentai. Tad nemaža dalis jų sugrįžta būtent dėl studijų. Tačiau nusprendusių likti užsienyje būna visuomet“, – pasakojo „Tarptautinės migracijos organizacijos“ projektų koordinatorė Ieva Būtvytytė. Kita vertus, anot jos, šiuo metu pastebima ir kita tendencija – į Lietuvą nori grįžti prieš 4,5,6 metus išvykę tautiečiai. „Šiemet sulaukiame vis daugiau skambučių iš užsienyje gyvenančių lietuvių, ketinančių grįžti namo. Tad yra ir atvirkštinė reakcija“, – svarstė I.Būtvytytė.

„Nors šiais metais susidomėjimas darbu užsienyje nežymiai mažesnis negu pernai, dabar Lietuvos ekonomika vėl ima lėtėti, todėl tikėtina, jog ir emigracija gali išaugti“, – sakė „CV Market“ specialistas Tomas Toleikis. Pasak jo, emigracijos bangos tiesiogiai priklauso nuo ekonomikos svyravimų: ekonomikai augant, užsienyje gyvenantys lietuviai ima svarstyti galimybę grįžti, o sunkesniu metu padažnėja emigracija iš Lietuvos.

„Apskritai, žmonės, rinkdamiesi, kur dirbti, renkasi ekonomiškai stipresnes valstybes“, – pastebėjo T.Toleikis. Jo teigimu, didelė dalis išvykusių dirbti svetur vienai vasarai, ten pasilieka ilgesniam laikui. „Tačiau pastaruoju metu, greta emigracijos, pastebima ir emigrantų grįžimo į Lietuvą tendencija. Emigrantų grįžimą sąlygoja ir besikeičianti situacija užsienio darbo rinkose. Pavyzdžiui, sulėtėjus statyboms Airijoje, daug emigrantų, dirbusių šioje srityje, yra tiesiog priversti grįžti namo. Padėtį užsienio darbo rinkose taip pat apsunkina vis didėjanti konkurencija tarp imigrantų iš kitų šalių: Lenkijos, Bulgarijos ir kitų“, – teigė T.Toleikis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius