Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 04 20

ES jaunųjų mokslininkų konkurse Lietuvai atstovaus Vilniaus, Šiaulių ir Joniškio moksleiviai

Europos Sąjungos (ES) jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo laimėtojais penktadienį paskelbti Vilniaus, Šiaulių ir Joniškio moksleiviai rugsėjį atstovaus Lietuvai Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyksiančiame ES jaunųjų mokslininkų konkurse.
Europos Sąjungos ir Lietuvos vėliavos
Europos Sąjungos ir Lietuvos vėliavos / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Kaip pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), už darbą „Spiečių irimas Mūsų Galaktikoje“ konkurso laureatais tapo Vilniaus jėzuitų gimnazijos dvyliktokė Gabija Maršalkaitė ir Vilniaus licėjaus dvyliktokas Motiejus Valiūnas.

Darbo tikslas – tirti, kaip žvaigždžių spiečių gyvenimo laikas priklauso nuo jų masių ir orbitų bei kuri šių telkinių dalis išlieka nesuardyta. Seniausios mūsų galaktikos žvaigždės slepia jos pirminę struktūrą ir formavimosi istoriją. Norima atkurti, kurios žvaigždės gimė kartu su seniausiais galaktikos objektais – kamuoliniais spiečiais, o kurios yra iš jau suirusių nykštukinių galaktikų.

Dar vienas laureatas – Šiaulių universiteto gimnazijos dvyliktokas Airidas Žukauskas. Jis įvertintas už darbą „Elektromagnetinių bangų, kurias skleidžia mobilieji telefonai, poveikio tyrimas bakterijoms Bacillus subtilis“.

Darbe siekiama išsiaiškinti elektromagnetinių bangų, kurias skleidžia mobilieji telefonai, poveikį bakterijų Bacillus subtilis dauginimuisi. Teorinėje dalyje pateikta informacija apie galimą neigiamą mobiliųjų telefonų poveikį žmonėms, elektromagnetinių bangų stiprio priklausomybę nuo atstumo, spinduliuotės kiekio mažinimo būdus.

Joniškio Aušros gimnazijos vienuoliktokai Miglė Radžvilaitė ir Edvinas Černauskas apdovanoti už darbą „Skirtingo magnetinio lauko ir skirtingų vandens tipų įtaka augalų augimui bei sėklų daigumui ir dygimo energijai“.

Darbo tikslas – išsiaiškinti, ar skirtingas magnetinis laukas įmagnetintu lauku paveiktas vanduo bei frakcionuotas vanduo turi įtakos augalų augimui, sėklų daigumui ir dygimo energijai. Darbe analizuojamas ir lyginamas skirtingų vandens rūšių veikimas bei skirtingų magnetų stiprumas auginant pipirnę ir daiginant sėklas.

Šių darbų autoriai atstovaus Lietuvai Bratislavoje.

Konkurso laimėtojomis taip pat tapo Kauno technologijos universiteto gimnazijos dvyliktokė Gabija Solovjovaitė, įvertinta už darbą „Terpės klampumo įtaka DNR ir vaisto nuo vėžio bleomicino elektropernašai į ląsteles“, bei Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos vienuoliktokė Ieva Paškauskaitė, parengusi darbą „Jaunimo trumpinių ir slengo žodynas ir jo analizė“.

Konkursui 250 mokinių pateikė 140 mokslo tiriamųjų darbų. Mokiniai gilinosi, eksperimentavo, atliko tyrimus fizikos, astronomijos, chemijos, biologijos, inžinerijos, informatikos, technologijų, socialinių ir kitų mokslų srityse. 20 geriausių darbų pateko į baigiamąjį turą.

Pernai Helsinkyje vykusiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse Povilas Kavaliauskas iš Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos už mokslinį darbą apie musių pernešamas ligas tapo absoliučiai geriausiu ES jaunuoju mokslininku.

Lietuvos mokiniai Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse dalyvauja nuo 1996 metų. Europos Komisija, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į mokslo svarbą, mokslo bendruomenę priartinti prie visos visuomenės, skatinti jaunų žmonių domėjimąsi mokslu, konkursą organizuoja nuo 1989 metų. Jame gali dalyvauti 15-20 metų jaunieji mokslininkai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius