Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 17, 17:01 Atnaujinta 2022 01 17, 18:49

ESO dėl vėtros fiksuoja masinius elektros sutrikimus, ugniagesiams – pusšimtis iškvietimų

Dėl itin stipraus vėjo fiksuojami masiniai elektros tinklo sutrikimai ir itin padidėjęs skambučių srautas, pirmadienio pavakarę pranešė Elektros skirstymo operatorius (ESO). Ugniagesiams gelbėtojams šiandieną darbo taip pat nestinga, tačiau vėjo nulaužti medžiai žmonių nesužeidė – kai kur nuplėšė kabelius, kai kur laikinai užvertė kelius. Uostamiestyje į tvenkinį nupūstas biotualetas.
Stipraus vėjo padariniai Vilniaus mieste ir apylinkėse
Stipraus vėjo padariniai Vilniaus mieste ir apylinkėse / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Užregistravus gedimą, Jums papildomai skambinti nereikia, nes jį matysime savo sistemose“, – „Facebook“ paskyroje skelbia ESO atstovai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Situacijų koordinavimo skyriuje (SKS) 15min sužinojo, kad šiandieną iškvietimų, susijusių su stipraus vėjo padaryta žala bei padarinių šalinimu, ugniagesiai sulaukė per pusšimtį.

Gelbėtojų pagalbos prireikė ten, kur medžiai krito ne tik ant elektros stulpų ar laidų, bet ir ant važiuojamosios kelio dalies. Anot SKS budėtojo, atvejų, kad nulaužti medžiai, jų šakos stendai kristų ant gyvenamųjų namų, sužeistų gyventojus – nefiksuota.

Be elektros – 20 tūkst. vartotojų

ESO atstovas Paulius Kalmantas BNS teigė, jog šiuo metu be elektros yra apie 20 tūkst. vartotojų, daugiausiai Vilniaus rajone, kur apie 17 val. praūžė stiprus vėjas ir pūga.

„Ne valandom, o minutėm situacija keičiasi. Nuolat registruojame įvykius“, – sakė jis.

Dienos metu be elektros buvo nuo 4 tūkst. iki 10 tūkst. vartotojų.

Anot P. Kalmanto, per savaitgalį ESO atstatė penktadienį katastrofinio vėjo sukeltus padarinius, kai be elektros buvo likę apie 200 tūkstančių žmonių.

Dažniausiai elektros gedimus sukelia nuvirtę medžiai, kurie paliečia laidus ir nutraukia oro linijų darbą.

Sąjūdžio parke skriejo tualetas

Klaipėdos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai teigė, kad telefonas netyla nuo pranešimų. Žmonės praneša apie išvartytus reklaminius stendus, pavojingai atrodančius balkonus, krentančias stogo detales, lūžtančias medžių šakas.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba iki 16.30 val. sulaukė 22 iškvietimų.

Kaip BNS sakė uostamiesčio ugniagesių atstovas Aivaras Drozdovas, daugiausia iškvietimų būta dėl virtusių medžių ir nukritusių šakų.

Ugniagesiui kartu su namo administratoriumi taip pat teko lipti ant 34 aukštų Gandrališkių mikrorajono namo stogo, kur buvo atplyšusi stogo skarda, ji pašalinta. Baltijos prospekte virvėmis sutvirtintas atitrūkęs balkonas.

Tauragėje ugniagesiai tvirtino pasvirusį šviesoforą.

„Žmonės nenukentėjo, tik kai kur medžiai virto ant elektros laidų“, – sakė atstovas.

Pranešimų apie aukas nėra.

Ugniagesiams teko vykti į Sąjūdžio parką pietinėje Klaipėdos dalyje, kur vėjas nuvertė biotualetą ir nubloškė jį į tvenkinį.

Tuo metu 15min skaitytojas Karolis pirmadienį fiksavo įsiaudrinusią Baltijos jūrą.

Dalis stogo atsidūrė ant elektros laidų

Kaip 15min teigė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė, pirmadienį vėjas didelių nuostolių Kauno regione nepridarė – gauti keli iškvietimai dėl ant kelio nuvirtusių medžių Kauno bei Jurbarko rajonuose, Kazlų Rūdos, Lekėčių seniūnijose, Kalvarijos savivaldybėje.

Rimtesnis įvykis užfiksuotas tik Šakių J.Basanavičiaus gatvėje – pranešta, kad vėjas nuplėšė dalį stogo dangos, ji buvo pavojingai pakibusi ant elektros laidų. Ugniagesiai gelbėtojai nukėlė likusią stogo dangos dalį ant žemės.

Beje, buvusioje laikinojoje sostinėje ir jos apylinkėse visi ugniagesių iškvietimai fiksuoti pirmojoje dienos pusėje.

Gedimus tvarko didžiulės pajėgos

ESO teigia, kad elektros energiją per savaitgalį pavyko atstatyti daugiau nei 200 tūkst. klientų, kuriems tiekimas buvo dingęs ilgiau kaip 3 min.

„Šiandieną per šalį praėjo stiprus vėjas su sniegu, dėl ko dalis klientų liko be elektros. Skaičiuojame pro Vilnių praūžusios audros padarinius. Kaip ir visą savaitgalį, šiandien dirbama be pertraukos, gedimus taiso didžiulės pajėgos – 175 brigados, kai kurių elektros linijų veiklos atstatymas yra itin sudėtingas. Dedame visas pastangas, kad gedimai būtų pašalinti kuo greičiau“, – skelbia Elektros skirstymo operatoriaus atstovai.

Primenama, pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius laidus, būtinai informuokite ESO: užregistruodami gedimą formoje, kurią galite rasti čia arba paskambinę trumpuoju tel. 1852.

Stichinių atvejų metu, skambučių centras yra labiau užimtas nepaisant to, kad dirba padidintos pajėgos, tačiau palaukus – visada galima susiekti su aptarnaujančiu specialistu.

Daug kur smarkiai sninga, naktį vėl laukiama stipraus vėjo

Automobilių kelių direkcija įspėja, kad eismo sąlygas didžiojoje šalies dalyje pirmadienio pavakare sunkina snygis, kai kur susiformavo plikledis, naktį laukiama gūsingo vėjo, praneša naujienų agentūra BNS.

16 val. duomenimis, dėl buvusio arba tebesitęsiančio snygio sudėtingos eismo sąlygos yra beveik visuose šalies keliuose, kur pagrindinių valstybinės reikšmės keliai daug kur su pažliugusio arba prispausto sniego provėžomis, vietomis slidūs.

Šiaulių, Kupiškio, Zarasų, Ukmergės, ir Molėtų rajonuose eismo sąlygas sunkina susidaręs plikledis.

Tik vakarų ir pietvakarių Lietuvoje pagrindiniai keliai šlapi, vietomis – drėgni.

Kelininkai slidžius kelių ruožus valo ir barsto, tačiau vairuotojų prašoma laikytis ypatingo saugumo.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai didžiojoje šalies dalyje išlieka provėžoti, aplediję, kai kur padengti pažliugusio ar prispausto sniego sluoksniu.

Beveik visoje Lietuvoje – snygis arba stiprus snygis, kritulių nėra tik vakarinėje ir pietvakarinėje šalies dalyse. Oro temperatūra siekia nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį vietomis – nedidelis snygis, daug kur susidarys plikledis, pustys.

Šiaurės vakarų vėjo gūsiai daugelyje rajonų sieks 15–20 m/s. Žemiausia oro temperatūra bus nuo 1 iki 6 laipsnių šalčio, o pajūryje – nuo 0 iki 2 laipsnių šilumos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min