Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 11 07

Etikos sargai: Antikorupcijos komisija kišosi į ikiteisminius tyrimus

Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį nusprendė, kad nuolat kviesdamasi generalinį prokurorą ir reikalaudama pateikti ikiteisminių tyrimų detales Seimo Antikorupcijos komisija viršijo savo įgaliojimus ir kišosi į ikiteisminius tyrimus.
Ligitas Kernagis
Antikorupcijos komisijos vadovas Ligitas Kernagis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Prokuratūros įstatyme, kituose dokumentuose, net Baudžiamajame kodekse yra numatyta, kad negalima kištis į ikiteisminius tyrimus niekam, įskaitant ir Seimo narius. Šiuo atveju Antikorupcijos komisija, nežinau, ko vedami ir dėl ko tą darė. Ar čia rinkimų kampanija vyko. Bet jie pateikė prokurorui daugiau kaip 10 prašymų, kad generalinis prokuroras atneštų bylas į Antikorupcijos komisiją. Šito daryti nevalia“, – aiškino Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas. 

Pasak jo, tokios klaidos dar būtų pateisinamos, jei klystų vos darbą pradėję Seimo nariai, naujokai, bet ne visą kadenciją dirbantys parlamentarai. 

„Tokie veiksmai gali užtraukti net baudžiamąją atsakomybę“, – pažymėjo jis.

Be to, A.Salamakinas sako, kad jam iki šiol keista, kodėl vienintelė Seimo Antikorupcijos komisija dirba ne pagal Seimo Statute įtvirtintas taisykles, bet turi atskirą savo įstatymą.

Etikos ir procedūros komisijos narė Ona Valiukevičiūtė nusistebėjo, kodėl Antikorupcijos komisijos narių norų kištis į ikiteisminius tyrimus nesustabdė šioje komisijoje dirbantys patarėjai.

Primename, kad į Seimo etikos sargus dėl Antikorupcijos komisijos, vadovaujamos Ligito Kernagio, veiklos kreipėsi Generalinė prokuratūra.

Praėjusiame Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje apsilankęs generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis sakė, kad Seimo Antikorupcijos komisija kas savaitę kviesdama generalinį prokurorą Darių Valį į savo posėdžius ir reikalaudama ikiteisminių tyrimų medžiagos viršija savo įgaliojimus ir daro neteisėtą spaudimą prokuratūrai.

„Tos informacijos reikalavimo pobūdis ir dažnumas gali būti traktuojamas kaip spaudimas“, – tuomet pareiškė D.Raulušaitis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius