Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 04 17

Europarlamentarai siekia uždrausti pardavinėti „legalius narkotikus“

Ketvirtadienį Europos Parlamentas balsavo dėl teisės akto, kuriuo norima uždrausti kenksmingų psichotropinių medžiagų, žinomų kaip „legalūs narkotikai“, pardavimą.
Nėra nežalingų narkotikų
Nėra nežalingų narkotikų / Epsos, Flickr.com

Europarlamentarai siekia apsaugoti jaunimą nuo sparčiai plintančių naujų psichotropinių medžiagų, imituojančių tokius nelegalius narkotikus kaip Ecstasy ar kokainas. 2011 m. atliktas Eurobarometro tyrimas parodė, kad 5 proc. 15-24 metų amžiaus ES gyventojų bandė naudoti tokias medžiagas. Daugiausia bandžiusių buvo Airijoje – 16 proc., o Lenkijoje, Latvijoje ir Jungtinėje Karalystėje tokių buvo beveik 10 proc.

Už prekybą kenksmingiausiomis medžiagomis, gresiančioms sveikatai ar gyvybei, siūloma numatyti iki dešimties metų kalėjimo bausmę visose ES šalyse. Tuo tarpu ar bausti už tokių medžiagų vartojimą, nuspręstų pačios ES šalys.

5 proc. 15-24 metų amžiaus ES gyventojų bandė naudoti legalias narkotines medžiagas.

Išimtys būtų numatytos chemijos ir vaistų pramonei, moksliniams tyrimams ir panašiems atvejams. Kartu siūloma palikti galimybę prekiauti pramonei skirtomis mažesnės rizikos medžiagomis, tačiau jei kurioje nors valstybėje dėl jų kiltų didesnė grėsmė, ji turėtų teisę apriboti šią prekybą.

Europarlamentarai siūlo sutrumpinti laiką, per kurį atitinkamos institucijos įvertintų ir galėtų uždrausti ES pardavinėti naujas kenksmingas medžiagas, nuo dabartinių dvejų metų iki 10 mėnesių. Iškilus rimtam pavojui, galima būtų per kelias savaites priimti sprendimą laikinai uždrausti prekybą tokiomis medžiagomis vieneriems metams, kol ES Narkotikų stebėsenos centras įvertintų riziką ir būtų priimtas galutinis sprendimas.

Reglamentui dėl naujų psichotropinių medžiagų pritarė 507 EP nariai, nepritarė 37, o susilaikė 33. Tuo tarpu direktyvai dėl baudžiamųjų sankcijų pritarė 504 EP nariai, o nepritarė ir susilaikė po 36. Parlamentui balsavus dėl šio teisės akto, toliau savo nuomonę turės pareikšti ES šalių vyriausybių atstovai Taryboje. Po to galutinį sprendimą turės priimti jau naujos sudėties Parlamentas.

Europos Parlamento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 25 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius