Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 18d. 10:43

EŽTT išbraukė bylą dėl asmenvardžių rašymo nelietuviškais rašmenimis

Europos Žmogaus Teisių Teismas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Europos Žmogaus Teisių Teismas

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) išbraukė iš bylų sąrašo peticiją dėl asmenvardžių rašymo nelietuviškais rašmenimis, pranešė Teisingumo ministerija.

Skundas Wahl prieš Lietuvą iš bylų sąrašo išbrauktas nesulaukus pareiškėjos, JAV gyvenančios Linos Wahl, atsakymo į Lietuvos Vyriausybės paaiškinimus.

Lietuvos pilietybę turinti moteris į EŽTT kreipėsi dėl, jos teigimu, Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos garantuojamos teisės į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą pažeidimo. Moters teigimu, ji neturėjo galimybės savo pavardę lietuviškuose asmens dokumentuose – piliečio pase ir santuokos liudijime – įrašyti kaip „Wahl“.

Ši peticija buvo perduota Lietuvos Vyriausybei, ji pateikė savo poziciją dėl priimtinumo ir esmės, pareiškėjai buvo persiųsta Vyriausybės pozicija kartu nurodant terminą pastaboms pateikti. Tačiau EŽTT kanceliarija negavo pareiškėjos atsakymo, L.Wahl registruotu laišku priminta apie praleistą terminą, ji įspėta, kad peticija gali būti išbraukta iš bylų sąrašo, tačiau moteris daugiau nesusisiekė su teismo kanceliarija.

EŽTT vienbalsiai nusprendė išbraukti peticiją iš bylų sąrašo, nusprendęs, kad pareiškėja nebeketina palaikyti savo peticijos.

Šiuo metu Lietuvos galiojantys teisės aktai numato, kad Lietuvos piliečių dokumentuose vardai ir pavardės rašomi lietuviškais rašmenimis. Klausimą dėl raidžių rašymo originaliai dažnai kelia Lietuvoje gyvenantys lenkai ir Varšuvos politikai.

Seime svarstomi du alternatyvūs projektai: vienas leidžia asmens dokumentuose naudoti lotyniškos abėcėlės raides x, w, q, kitas įteisintų originalią pavardžių rašybą papildomame paso puslapyje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min