Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 12d. 07:06

Feisbuke piktinasi: mokyklų klasėse būtinas prezidento portretas?

Gitanas Nausėda
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda

Socialiniame tinkle skelbiama, esą Lietuvos mokyklos gavo nurodymą kiekvienoje klasėje pakabinti prezidento Gitano Nausėdos portretą. Prezidentūra portretus išties spausdino, tačiau prievolę dabinti jais klases neigia.

„Stalino laikai. Lietuvos mokykloms gautas nurodymas su reikalavimu, kad kiekviename klasės kabinete kabėtų Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos portretas“, – skelbiama lietuvių kalbos mėgėjų bendruomenės mokovas.wordpress.com grupėje feisbuke.

15min nuotr./Įrašas socialiniame tinkle
15min nuotr./Įrašas socialiniame tinkle

Įrašo autorius piktinosi, esą tokios prievolės prezidentės Dalios Grybauskaitės kadencijos metu nebuvo. Vis dėlto pasidalyti informacijos šaltiniu autoriai nepanoro ir į 15min siųstą žinutę nereagavo.

Įrašą peržiūrėjo beveik 9 tūkst. socialinio tinklo vartotojų.

„Nėra privaloma“

G.Nausėdos atstovas žiniasklaidai Antanas Bubnelis 15min paaiškino, kad pagal nusistovėjusią tradiciją prezidento portretai yra siunčiami įvairioms organizacijoms, tačiau šiuos naudoti prievolės nėra. Organizacijų, pasak A.Bubnelio, paklausiama, kiek portretų šioms reikėtų.

Tačiau siuntimas nereiškia jokios prievolės kabinti (portretus – aut. past.), organizacijos tai daro savo noru.

„Tačiau siuntimas nereiškia jokios prievolės kabinti (portretus –aut. past.), organizacijos tai daro savo noru. O jeigu kyla klausimas, kodėl tai daroma, yra susiformavusi ilgametė tradicija“, – 15min sakė G.Nausėdos patarėjas.

Pasak jo, viena organizacijų, kurios klausiama dėl portretų poreikio, yra Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Šiai pavaldus Švietimo aprūpinimo centras užsiima portretų platinimu mokykloms ir tai daro savo nuožiūra.

„Jokio masinio (prezidentūros – aut. past.) bendravimo su mokyklomis nėra. Tuo pačiu nėra ir jokių nurodymų, kad kažkas turėtų kažką padaryti. Nėra jokio privalomumo ir prezidentūra tikrai nerašo mokykloms su siūlymais ir reikalavimais tą padaryti“, – sakė A.Bubnelis.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Liepę kabinti G.Nausėdos portretus neigė ir ŠMSM atstovai. Ministerijos 15min atsiųstame atsakyme teigiama, kad ministerija nerengė ir mokykloms nesiuntė socialinio tinklo įraše minimų nurodymų.

„Vasaros pabaigoje portretai buvo perduoti savivaldybėms – juos galėjo pasiimti iš Švietimo aprūpinimo centro. Mokyklos, jei nori, gali atsiimti iš savivaldybių. Tokia pati tvarka galiojo ir anksčiau, per kitų prezidentų kadencijas, šiais metais niekas nesikeitė“, – teigiama ŠMSM atsakyme.

Prezidento kanceliarija dar vasarą užsakė 3,2 tūkst. G.Nausėdos portretų. Pirmiausia jie buvo pristatyti į Seimą, ministerijas, kitas valstybines institucijas.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programa, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min