TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalis „Daugirdas gyvai“ dovanos naujienų

Festivalio „Daugirdas gyvai“ rengėjai kviečia kauniečius įprasti vasaros vakarus leisti Nemuno kratinėje įrengtame amfiteatre.
Aliaus Koroliovo nuotr. / Festivalio „Daugirdas gyvai“ rengėjai kviečia kauniečius įprasti vasaros vakarus leisti Nemuno kratinėje įrengtame amfiteatre.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauniečiai, pamėgę šiltus vasaros vakarus praleisti Nemuno krantinėje, šią vasarą čia ras tikrą pramogų oazę. Trečią birželį pradedantis festivalis „Daugirdas gyvai“ pristato daug turtingesnę programą nei anksčiau.

Ankstesniais metais festivalio koncertai vykdavo tik savaitgaliais, o šiemet „Daugirdas gyvai“ kauniečiams į vasaros amfiteatrą siūlys užsukti pirmadieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais ir sekmadieniais. Kiekvieną dieną amfiteatre ir jo prieigose vyks skirtingi renginiai: pirmadieniai bus skirti elektroninei muzikai, trečiadieniai – kinui po atviru dangumi, ketvirtadieniai – džiazo muzikai, o sekmadieniai – vaikams.

„Sudarydami šių metų programą daug galvojome ir tarėmės, ką pasiūlyti kauniečiams, kurie vasarą lieka mieste. Nutarę, jog penktadieniais ir šeštadieniais žmonės dažnai išvažiuoja į užmiestį, šiomis dienomis nerengsime jokių programų. Tačiau vietoje to siūlysime į amfiteatrą užsukti darbo dienomis ir sekmadieniais. Renginių, palyginus su ankstesniais metais, šiemet gerokai daugiau, jie įvairesni, tad patiks skirtingai publikai“, – sakė vienas festivalio iniciatorių, verslininkas Vytautas Gustas.

Nuo muzikos iki kino

Elektroninės muzikos pirmadienių „Monday. Take it deep“ rengėjas Marius Antanaitis vylėsi, kad jų organizuojami muzikiniai vakarai sudomins jaunimą. Tačiau paklaustas, ar jie taip pat patiks ir greta amfiteatro gyvenantiems žmonėms, nebuvo tikras: „Manau, kad viskas bus gerai. Tačiau, kol nebuvo surengtas nė vienas renginys, 100 proc. to teigti negaliu.“ Vaikinas prisipažino, kad baiminasi ir dėl oro sąlygų, mat iki šiol panašius vakarus rengdavo kavinėse.

Trečiadieniais vyksiančių kino vakarų rengėjų tokios baimės nekamuoja, nes amfiteatre pernai jie jau demonstravo kelis projekto „Vasaros kinas“ filmus. Šiemet Nemuno krantinėje įrengtame lauko ekrane kauniečiai galės pamatyti 10 skirtingų šalių kino filmų. „Atrinkdami filmus žiūrėjome, kad jie būtų ne tik įdomūs, bet ir paliktų pėdsaką juos žiūrinčių galvose. Nė vienas filmų anksčiau Kaune nebuvo rodytas. Žiūrovai juos galės matyti originalo kalba su lietuviškais titrais“, – sakė projekto „Vasaros kinas“ koordinatorė Vaida Makūnaitė. Nemokami kino po atviru dangumi vakarai vasaros amfiteatre prasidės birželio pabaigoje.

Atlikėjai galės ir pasivaržyti

Vienu ryškiausių šių metų festivalio „Daugirdas gyvai“ akcentų taps ketvirtadieniai džiazo koncertai. Jų metu vyks ir jaunųjų džiazo atlikėjų (iki 32 metų) konkursas, kuriame pasirodys talentingiausi jaunieji Lietuvos džiazo kūrėjai. „Tai – ilgiausias vasaros jaunimo džiazo festivalis ir rimtas konkursas. Kas trečią koncertą pasirodys profesionalūs džiazo muzikantai, kitais kartais – konkurso dalyviai“, – sakė konkurso koordinatorius Julijus Griškevičius.

Dar viena šių metų naujiena – sekmadieniniai renginiai vaikams. Kaip prisipažino šiuos renginius organizuojanti Onutė Žukienė, šiuo metu dar nėra aiškios visos detalės, tačiau jau žinoma, kad sekmadieniais amfiteatras aidės nuo vaikų balsų – čia vyks tarptautinis vaikų menų festivalis „Vasara prie Nemuno“. Uždarymo koncerte geriausieji kolektyvai bus apdovanoti.

Vilios ne tik renginiai

„Kad atėjusiems vaikams nebūtų nuobodu, šalia amfiteatro ketiname įrengti atrakcionų „parkelį“. Jis veiks visą vasarą, ne tik sekmadieniais“, – žadėjo V.Gustas.

Be naujos žaidimų erdvės vaikams, šią vasarą Nemuno krantinėje ketinama pastatyti ir suolelį įsimylėjėliams, taip pat įrengti fontaną Nemune, priešais amfiteatrą. Dėl šios atrakcijos festivalio rengėjai derasi su „Kauno vandenimis“. „Fontanas būtų puiki išeitis tomis dienomis, kai nebus jokių renginių“, – įsitikinęs V.Gustas.

Pasak festivalio „Daugirdas gyvai“ organizatorių, didžioji dalis renginių šiemet bus nemokami. Nusipirkti bilietus reikės tik einant į džiazo profesionalų koncertus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min