Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Financial Times“ kviečia aplankyti Vilnių

Vilnius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vilnius
Šaltinis: 15min
0
A A

„Financial Times“ („FT“) savo skaitytojams pristato Vilnių – Europos kultūros sostinę kaip naują kelionių kryptį 2009 metais. Specialiame savaitgalio priede „How to Spend it“ kovo 7 dieną išspausdintas straipsnis rekomenduoja aplankyti Lietuvos sostinę meno, kultūros ir prabangos mėgėjams.

„How to Spend it“ priedas leidžiamas kartą per mėnesį ir yra skirtas pasiturinčiai bei išsilavinusiai auditorijai, Vilnius šiame priede aprašomas pirmą kartą. „Mums išties pasisekė, kad turėjome galimybę pristatyti Vilnių tokiai išskirtinei skaitytojų grupei“, – džiaugiasi Vaida Andriuškevičiūtė, Turizmo informacijos centro (TIC) Londone vadybininkė.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, straipsnio, pavadinto „Prabangaus ilgo savaitgalio gidas“ („The Smooth Guide. The Long Luxurious Weekend“), autorius Nick Haslam skaitytojus supažindina su Lietuvos ir Vilniaus istorijos fragmentais, įvairiapusiu kultūros ir architektūros paveldu. Būsimiems Vilniaus svečiams taip pat siūloma aplankyti muziejus, įvairias meno erdves, Lietuvos dizainerių studijas, bei kruopščiai atrinktus sostinės viešbučius ir restoranus.

„FT“ savaitgalio numeris yra vienas skaitomiausių specializuotos spaudos leidinių D. Britanijoje, jo bendrą auditoriją sudaro apie 550 tūkst. skaitytojų visame pasaulyje. „Sudominti tokio leidinio redakciją išties sunku ir kartais gali užtrukti metų metus“, – teigia V.Andriuškevičiūtė, – N.Haslam Vilniuje lankėsi 2008 m. lapkričio mėnesį, tad galima sakyti, kad straipsnis pasirodė per tikrai trumpą laiką.“

Vilniaus pristatymas „FT” papildė nuo šių metų pradžios D.Britanijos spaudoje pasirodžiusių straipsnių seriją. Pranešimai apie Vilnių ir kitas lankytinas Lietuvos vietas buvo išspaudinti „The Times“, „The Guardian“, „The Daily Mail“, „The Sunday Times Travel Magazine“, „Conde Nast Traveller“ ir kt. „FT“ straipsnį apie Vilnių anglų kalba galima rasti adresu www.ft.com/howtospendit.

„Gaila, kad tokį puikų Lietuvos kaip kelionių krypties populiarinimą D.Britanijoje temdo nepalanki dabartinė skrydžių situacija,“ – pastebi V.Andriuškevičiūtė. Nuo šių metų sausio mėnesio Lietuvos skrydžių bendrovei „flyLAL-Lithuanian Airlines“ sustabdžius veiklą, o „Latvijos skrydžių bendrovei „airBaltic“ nutraukus tiesioginius skrydžius Vilnius-Londonas, Lietuvos sostinę galima pasiekti tik per Rygos, Prahos, Kopenhagos ir kitus oro uostus.

Vis gausėjančios publikacijos apie Lietuvą, palankiai pristatančios mūsų šalį užsienio skaitytojams, – atkaklaus Valstybinio turizmo departamento ir Lietuvos TIC užsienyje darbo rezultatas. Vien per praėjusius metus Lietuvos turizmo galimybės pristatytos 80 užsienio žiniasklaidos renginių (spaudos konferencijose, TV ir radijo laidose, susitikimuose su žurnalistais turizmo parodų metu), suorganizuoti 66 pažintiniai turai po Lietuvą 170 užsienio žurnalistų. Valstybinio turizmo departamento ir Lietuvos TIC užsienyje pastangomis 2008 metais užsienio spaudoje buvo publikuoti 862 straipsniai bei pranešimai apie Lietuvos turizmą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min